Bubble Football Warszawa – co, gdzie i u kogo?

Kojarzycie ten sport, w którym kilkunastu gości biega za piłką? Nie, nie chodzi mi o piłkę nożną. A przynajmniej tę w tradycyjnym wydaniu. Chodzi mi o trochę bardziej widowiskowy rodzaj piłki nożnej – bąbelkowy futbol albo po prostu, piłka nożna w dmuchanych kulach, zwana z angielskiego Bubble Football.

Cytując wikipedię: Zasady gry są praktycznie takie same jak w tradycyjnym futbolu; zadaniem uczestników jest zdobycie jak największej ilości goli z tą różnicą, że każdy gracz musi mieć na sobie przezroczystą nadmuchiwaną bańkę z tworzywa sztucznego podobną do tej stosowanej w zorbingu.

Wyobrażasz to sobie? Piłka nożna na sterydach! Faule? Brak. Spalone? BRAK! Zagranie ręką? Zapomnij! A co mamy w zamian? Spektakularne zderzenia, salta, wywrotki i niespodziewane wyniki.

Gdzie można zagrać w Bubble Football w Warszawie?

Na szczęście u nas w stolicy możesz wybrać kilka firm, które zajmują się tego typu atrakcjami. My polecamy te, z usług których sami korzystaliśmy – LoopyBall oraz Spogle. Chłopaki pomogli nam zorganizować wszystko od początku do końca i sama zabawa przebiegła sprawnie i bez zbędnych utrudnień

A jak zorganizować taką zabawę?

Cytując klasyka: przed wyruszeniem w drogę, należy zebrać drużynę. I tu jest podobnie. Zazwyczaj grasz po 5 osób w drużynie. Czyli łącznie potrzebujesz minimum 8-10 osób, które są chętne spróbować swoich sił w tym sporcie. Ale jak znajdziesz więcej to lepiej! Gra w Bubble Soccer jest dośc intensywna i zmiany są czeste. A to oznacza, że nawet jeżeli masz 15 osób chętnych do gry to 10 kulek w zupełności wystarczy. Następnie potrzebujesz miejsca do gry: boiska, hali albo kawałka równej nawierzchni. W Warszawie masz kilka boisk do wyboru, różnią się cenami i oferowanymi możliwościami. Tak więc możesz wybrać boisko do piłki plażowej za 50 zł albo orlika pod balonem za 300. Wszystko zależy od pogody i Twojego budżetu. Zazwyczaj jednak, ceny w sezonie, wahają się od 100 do 150 zł/h.Ile kosztuje meczyk w Bubble Football?

Zazwyczaj cena wynosi 350 zł/h i spada wraz z kolejnymi godzinami gry. Przy 10 osobach daje to 35zł od osoby. Całkiem przyzwoita cena jak za taką zabawę. A im więcej osób tym i cena rozkłada się na większą liczbę uczestników. W cenie dostajesz obsługę animatora, który prowadzi zabawę (okazuje się, że piłka nożna to nie jedyna rzecz, w którą można grać) i całe zaplecze techniczne.

Mam nadzieję, że udało mi się zachęcić Cię do gry. Jeżeli chcesz spróbować, a warto, wpisz sobie w Google „Bubble Football Warszawa” albo skorzystaj z usług firm, które wspomnieliśmy powyżej. Anyway – Have fun!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *