Jak uzyskać odszkodowanie z oc sprawcy?

Składkę OC płaci każdy z nas jeśli posiadamy samochód. Dopóki nie dochodzi do jakiegoś wypadku, nieoczekiwanego zdarzenia, to wydaje nam się, że jesteśmy chronieni. Rzeczywistość jest jednak taka, że niestety w momencie gdy należy nam się odszkodowanie, to nie możemy liczyć na zbyt wiele.

Piszmy odwołania i domagajmy się wyższego odszkodowania!

Przede wszystkim trzeba wiedzieć o tym, że wypłata odszkodowania z OC będzie z ubezpieczenia sprawcy, który wyrządził nam szkodę.

Nawet jeśli nasza ubezpieczalnia nie robi zazwyczaj problemów w wypłacie odszkodowania, to nie możemy mieć pewności, że nasze odszkodowanie z OC sprawcy nie będzie zaniżone.

Oczywiście jeśli uważamy, że otrzymaliśmy zbyt małą kwotę pieniędzy, to jak najbardziej możemy walczyć o więcej. Przede wszystkim warto napisać odwołanie, że nie zgadzamy się z wysokością świadczenia i prosimy o ponowną kalkulację. Zaniżone odszkodowanie z OC to w naszym kraju powoli standard. Trzeba wiedzieć jak uzyskać odszkodowanie z OC sprawcy, aby rzeczywiście było ono zgodne z wysokością szkody jaką ponieśliśmy.

Na szczęście w naszym kraju jest bardzo wiele firm, które trudnią się właśnie walką z ubezpieczalniami. Dzięki takim firmom odzyskanie odszkodowania z oc sprawcy nie jest trudne, zobaczcie jak działa firma, która takim odkupem odszkodowań z oc się zajmuje. Z reguły są one bardzo skuteczne i w wielu przypadkach potrafią wywalczyć naprawdę spore sumy pieniędzy dla poszkodowanych. Jeśli jednak nie mamy ochoty na bieganie po firmach, bądź nie chcemy batalii w sądach, to dobrym wyjściem jest oddanie samochodu do naprawy w autoryzowanej stacji obsługi. Naprawa zostanie wykonana przez fachowców, a ubezpieczalnia będzie musiała wypłacić pieniądze bezpośrednio firmie, która zajmowała się naprawą naszego samochodu.

W ostateczności pomoże Rzecznik Praw Konsumenta

Jeszcze jednym ciekawym rozwiązaniem jest udanie się do Rzecznika Praw Konsumenta. W każdym mieście taki ma swoje biuro. Pomoże nam on skonstruować pisma, które wyślemy do ubezpieczalni motywując ją do wypłaty większej kwoty pieniędzy. Może on pomóc nam również w sądzie, jeśli będziemy toczyć sądową batalię z firmą ubezpieczeniową. Co ważne, Rzecznik Praw Konsumenta nie weźmie za swoją pomoc od nas żadnych pieniędzy. Warto więc się do jego biura udać.

Niektórzy nie wiedzą także o tym, że oprócz odszkodowania za uszkodzony samochód, możemy również liczyć na wypłatę odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu. Jeśli przeżyliśmy traumę w wyniku zdarzenia drogowego, to również możemy starać się o odszkodowanie z ubezpieczenia OC sprawcy. Warto o tym wiedzieć, ponieważ jeśli tylko jest taka możliwość, to powinniśmy z tego korzystać. My też płacimy przecież składki ubezpieczeniowe. Ktoś w razie naszej winy także może z takich możliwości skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *