Kryminał na lato – polecane kryminały

Lato to doskonały czas, by miło spędzić go z książką. Polecane kryminały zyskują coraz większą popularność i na pewno zapewnią nam niezapomniane wrażenia.

Letnie, ciepłe miesiące to wymarzone chwile na relaks. Dni nareszcie zdają się na tyle długie, że starcza czasu na mniejsze i większe przyjemności. Ponadto wraz ze zwiększoną dawką promieni słonecznych zyskujemy energię do działania. Chcemy aktywnie wypoczywać. Czytanie to jedna z najprzyjemniejszych form spędzania czasu wolnego. Właśnie dlatego lato to doskonała pora, by sięgnąć po książkę.

Lista ciekawych powieści kryminalnych

http://www.psychoskok.pl/kategoria-produktu/powiesci/kryminalne/

 

Tytułów i gatunków literackich jest cała masa. Dzięki temu możemy mieć pewność, że znajdziemy lekturę, która zaspokoi nasze czytelnicze potrzeby. Kryminał na lato to propozycja dla wszystkich, którzy chcą przeżyć niezapomniane chwile. Gatunek cieszy się coraz większą popularnością. Zorganizowana wokół zbrodni fabuła trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Natomiast nieprzewidywalne zakończenie zawsze zaskakuje.

Niektórzy zadają sobie pytanie, dlaczego kochamy kryminały? Odpowiedź jest dość prosta. W życiu codziennym brakuje nam silnych wrażeń, które odnajdujemy w książkach. Dzięki kryminałom stają przed nami nieobliczalni zbrodniarze. Możemy wcielić się w rolę detektywa, by tropić ślady zbrodni, sensacyjne wątki, czy zgłębiać przerażające tajemnice. Kryminały, które trzeba przeczytać, nie powinny umknąć naszej uwadze. Właśnie dzięki nim przeżyjemy niezapomniane emocje.

Wszystkich, godnych uwagi pozycji nie sposób wymienić. Poznajmy więc polecane kryminały. Pośród nich znajdziemy kryminał na lato. Książkę, która miło nas zaskoczy i na długo nie pozwoli o sobie zapomnieć.

Książki trzymające w napięciu, czyli wciągające kryminały i thrillery

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-trzymajace-napieciu-czyli-wciagajace-kryminaly-thrillery/

Niektórzy autorzy wyśmienicie czują się w tym gatunku. Świetne kryminały pisze Stefania Jagielnicka-Kamieniecka. Powieści autorki zapewnią nam niezapomniane wrażenia. Fabuła z pewnością będzie trzymać nas w napięciu do ostatniej strony.

„Przechytrzyć Pana Boga” to powieść łącząca wątki kryminalne i szpiegowskie z rozważaniami egzystencjalnymi

W świecie, do którego wyruszymy inwigilacja i manipulacja to przykra norma. Tutaj demokracja to mylące hasło. Inwigilatorzy dbają bowiem, by pozorny ład nie został zachwiany. Wielki Brat także zawsze czuwa i nigdy nie wybacza tym, którzy spróbowali mu odmówić. Młoda dziennikarka Patrycja spróbuje przechytrzyć tajemniczą organizację. Ponad wszystko pragnie przecież odnaleźć wolny od manipulacji azyl. W tym celu wyjedzie z Polski do Stanów, a następnie do Niemiec. Inwigilatorzy, którzy zawsze zdają się, być krok za nią, niweczą mozolne starania. Wielki Brat nie zamierza odpuścić. Czy pomimo tego Patrycja wywalczy bezpieczne miejsce dla siebie?

„Bezkarni zbrodniarze” to powieść, którą trzeba przeczytać

Fabuła rozgrywa się w połowie dwudziestego pierwszego wieku. Fikcyjna wizja sytuacji społeczno-politycznej rozgrywającej się w Niemczech i Europie wyda nam się bardzo realna. Fala imigrantów zalewa Europę. Neonaziści zyskują coraz większe poparcie, a w Niemczech władzę obejmuje partia polityczna – Wiedergeburt des Volkes. Jej celem jest oczyszczenie kraju z cudzoziemców. Na tym przerażającym tle zapisuje się historia kilkuletniej Grety. Ta mała bohaterka jest Niemką. Niestety jej niezwykły umysł sprawia, że nie pasuje do wzorca. Uznana za schizofreniczkę, Greta zostanie skazana na eutanazję. Student pracujący w klinice, w której przebywa dziecko, postanowi działać. Ucieczka do Polski i zmiana tożsamości nie zdoła jej uchronić. Polowanie na Gretę trwa.

Jolanta Maria Kaleta jest autorką wielu znakomitych powieści. Wartka akcja, sensacyjne zdarzenia, czy wątki kryminalne sprawiają, że trudno oderwać się od lektury.

„Strażnik Bursztynowej Komnaty” to powieść, która wątek kryminalny splata z sensacją

Fakty historyczne zostały uwydatnione dzięki literackiej fikcji. Jedna z największych zagadek II wojny światowej nareszcie znajdzie się w naszym zasięgu. Wraz z Ewą Rylską spróbujemy odnaleźć Bursztynową Komnatę. Bohaterka zainteresowała się tematem po zagadkowej śmierci męża. Poszukiwał on Komnaty i może natrafił na cenny ślad. Mógłby na to wskazywać fakt, że policja i prokuratura nie są zainteresowane wyjaśnieniem zagadki jego śmierci. Ewa spróbuje samodzielnie rozwikłać tajemnice i dość szybko natrafi na cenną wskazówkę. Choć nie sądzi, by poszukiwania Bursztynowej Komnaty miały większy sens ruszy jej śladem. Nie wie jednak, że z każdym krokiem naraża się na coraz większe niebezpieczeństwo.

„RIESE. Tam, gdzie śmierć ma sowie oczy” trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony

W roku 1946 do niewielkiej miejscowości-Głuszycy położonej w Górach Sowich przybywa tajemniczy mężczyzna. Interesuje go Riese, czyli realizowany przez Niemców podczas II wojny światowej projekt budowlany. Wykute w skałach sztolnie frapują też dowództwo NKWD i Urząd Bezpieczeństwa w Wałbrzychu. By dowiedzieć się, czego wszyscy szukają, będziemy musieli poczekać do roku 1992 roku. Wówczas na miejsce przybędzie sędzia Laura Szeliga. Jako pracownik wrocławskiego oddziału komisji badającej zbrodnie przeciwko narodowi polskiemu, szybko wejdzie w posiadanie cennych dokumentów. Wynika z nich, że jej zmarły ojciec był kimś zupełnie innym, niż myślała. Odkrywając przeszłość, Szeliga zacznie poznawać tragiczną przeszłość rodziców i mieszkańców Głuszycy. Pomimo iż wojna dawno się skończyła, Riese nadal budzi emocje i popycha ludzi do zbrodni.

Na rynku wydawniczym znajdziemy także znakomite kryminały nieco mniej znanych autorów. Dzięki nietuzinkowej fabule zdobyły one uznanie czytelników.

„Hiobowe wieści” to kryminał napisany w formie pamiętnika

Trzymające w napięciu zapiski prowadzi houstoński detektyw Georg Rodson. W roku 1999 prowadził on sprawę brutalnego morderstwa. Niestety nie udało się jej wyjaśnić. Rodson przybędzie do Luizjany, aby wspomagać tamtejsze służby. Należy wyjaśnić tajemnicze zabójstwo niejakiego Higgsa. Ciało ofiary zostało okaleczone ostrym narzędziem. Zabójca zostawił na klatce piersiowej denata znak w kształcie litery x, a w jego pozostawił pióro. Policja zdaje się opieszała, więc Rodson zacznie działać samodzielnie. Pierwszy przesłuchany przez niego świadek także zostanie zamordowany. Morderca wyryje na jego klatce piersiowej „x” i zgoli mu głowę. Rodson analizując sprawę zauważy, że sprawca działa według schematu zapisanego w Piśmie Świętym. Czasu jest coraz mniej, rośnie ryzyko, że dojdzie do kolejnego zabójstwa, a detektyw zostanie zmuszony, by opuścić Luizjanę. Czy zagadkę uda się rozwikłać?

Świetny klasyczny kryminał to „Morderstwo w pensjonacie”

Akcja pozwoli nam spędzić niezapomniany czas w tytułowym pensjonacie położonym na Pomorzu. Przyjemna, jesienna aura i malownicze krajobrazy nie powinny nas zmylić. Przybytek prowadzi energiczna pani Figiel. Niebawem przyjmie pod dach Oskara Milera. Szczęśliwiec wygrał pokaźną sumę na loterii i pragnie podzielić się szczęściem z bliskimi sobie ludźmi. Niestety po burzliwej nocy nie będzie już żył. Kto zabił? Lista podejrzanych jest długa. Obecna kochanka Lola, była żona, przyjaciel Janusz, podwładni Adrian i Łucja, mogli mieć powód, by skrócić żywot Milera. Nic nie jest jednak oczywiste, a niebawem dojdzie do kolejnych zbrodni. To kryminał okraszony dużą dawką humoru. Poszukując sprawcy, będziemy więc świetnie się bawić.

„Nie ufaj nikomu” to wielowątkowa propozycja

Ilość problemów, z którymi będziemy musieli się zmierzyć to gwarancja, że emocji nie zabraknie. Dylematy jednostek stają obok zagadnień społecznych. Całość jak w prawdziwym życiu jest plątaniną nieoczekiwanych zdarzeń, ludzkich uczuć, decyzji i ich konsekwencji. Wątki kryminalne i gangsterskie zazębiają się z erotycznymi. Tematyka egzystencjalna nakazuje mierzyć się z problemami rodzinnymi. Bohater, Vasilija, jest postacią, którą na pewno zapamiętamy. Odznacza się nieprzeciętną, niejednoznaczną osobowością. Wszystkie działania Vasilija napędza szczytny cel. Jest nim wyszukiwanie i przekazywanie w ręce sprawiedliwości złoczyńców. Jest także nietypowa zagadka, którą próbuje rozwiązać.

„44 dni” to książka tylko dla czytelników o mocnych nerwach

Fabuła zorganizowana jest wokół osoby bohatera Tomka. Zwyczajnego młodzieńca, który nie zdoła odmówić przyjacielowi udziału w tajnej misji. To dlatego z przeciętnego obywatela przeobrazi się w seryjnego mordercę. Zgodnie z celem zadania musi zabić 44 osoby w 44 dni. Początkowo nie będzie się wahał. Chora ciekawość okaże się silniejsza od zdrowego rozsądku. Pozbawianie życia nieznanych sobie osób to obrzydliwe, frustrujące zadanie. Psychika Tomka zacznie szwankować. Mając na koncie czterdzieści ofiar, nie zdoła uciec przed własnym sumieniem. Pytania o zasadność i cel misji nie dadzą mu spokoju. Czy chwilowe wahanie cokolwiek zmieni? By zakończyć zadanie, musi zabić kolejne cztery osoby. Tak niewiele dzieli go od finalizacji makabrycznej misji i prawdy.

Zaskakujące zwroty akcji zapewnia „Rachunek obcego sumienia”

To powieść, która skłania do głębszych refleksji. Będziemy musieli spróbować odpowiedzieć na trudne pytanie. Czy po latach mamy prawo rozliczać winy innych? Upływający czas zmienia wiele, a przecież niektóre czyny i zbrodnie kreuje czas i miejsce. Fabuła ściera ze sobą dwie przestrzenie czasowe. Wojenną przeszłość i naznaczoną jej piętnem teraźniejszość. Główny bohater, Aleksander spróbuje odnaleźć matkę, która sprzedała go jako dwuletnie dziecko. Zdobywane informacje pozwolą mu spojrzeć na rodzicielkę z innej strony. Bohater będzie musiał podążyć także tropem ojca, który okaże się niemieckim farmerem. Jednocześnie z wątkami współczesnymi ścierać będzie się przeszłość. Wojenne realia zdadzą się jednoznaczne. Po latach Aleksander przekona się jednak, że nie warto pochopnie stawiać wyroków. Nawet w przypadku okrutnego sadysty kapitana SS – Millera …

Kryminały na lato zagwarantują każdemu niezapomniany, wakacyjny wypoczynek. Emocji, jakich dostarczą nam polecane kryminały, nie zapomnimy bardzo długo.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *