Jaka odzież jest niezbędna do pracy w ogrodzie?

Ubierając się do pracy w ogrodzie, zazwyczaj wybieramy stare i zniszczone ubrania, w których nie pokazujemy się już publicznie. Słusznie – w końcu ogród to nie rewia mody. Nie należy jednak zapominać o zachowaniu ostrożności i doborze odpowiedniej odzieży. Choć w przydomowym ogrodzie nie czyha na nas wiele zagrożeń, zawsze warto mieć na uwadze bezpieczeństwo i troskę o zachowanie higieny. O tym, jak ubrać się do pracy w ogrodzie informujemy w poniższym artykule.

Jak ochronić się przed słońcem podczas prac ogrodowych?

Bez wątpienia najwięcej prac pielęgnacyjnych wykonujemy wiosną i latem, gdy aktywność słońca jest wzmożona. Aby nie odczuć szkodliwego działania promieni słonecznych, warto się przed nimi odpowiednio zabezpieczyć. Zadbajmy przede wszystkim o nakrycie głowy – czapkę z daszkiem lub kapelusz z rondem, dzięki czemu ochronimy także nasze oczy. Pamiętajmy także o zaopatrzeniu się w okulary przeciwsłoneczne i stosowaniu kremów z filtrem UV.

Jakie rękawice ogrodowe wybrać?

Kompletując strój do ogrodu, nie można zapomnieć o rękawicach – w końcu większość prac wykonujemy rękoma. Rękawice zapewniają ochronę przed brudem, otarciami i zadrapaniami. Przy ich wyborze powinniśmy zwrócić uwagę zwłaszcza na to, czy nie krępują naszych ruchów – mają one ułatwiać prace w ogrodzie, a nie je utrudniać.

Do najprostszych prac pielęgnacyjnych wystarczą zwykłe gumowe rękawice. Przy pracach z roślinami kolczastymi oraz krzewami pomocne mogą okazać się rękawice z długimi mankietami. Do prac wodnych (np. przy oczku wodnym) radzimy wybrać rękawice wyposażone w wodoodporną powłokę.

Jakie buty do ogrodu?

Buty do prac ogrodowych powinny być nieprzemakalne, cechować się dużą przepuszczalnością powietrza oraz łatwością w czyszczeniu. Przy ich wyborze warto zwrócić uwagę na ich wysokość – powinny być na tyle wysokie, aby ochraniać ciało przed kleszczami i owadami.

Warto również rozważyć kupno butów z kolcami (aeratorów), których zadaniem jest napowietrzanie trawnika. Mają one formę uniwersalnych nakładek, które możemy w dowolnym momencie nakładać i zdejmować.

Poznaj: Jak dobrać dobry rozmiar męskich jeansów do sylwetki?

Odzież ogrodowa

Ubranie, które wybieramy do pracy w ogrodzie powinno być przede wszystkim wygodne i zabezpieczać przed ewentualnymi zagrożeniami. Prawdopodobnie najbardziej charakterystycznym elementem odzieży ogrodowej są ogrodniczki. Nie dzieje się tak bez powodu – są one niezastąpione w pracach ogrodowych. Posiadają zazwyczaj wiele przydatnych kieszeni, w których możemy schować narzędzia i inne akcesoria ogrodowe. W pracach podczas chłodniejszych miesięcy z całą pewnością nieocenioną pomocą okaże się odzież termiczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *