Tajemnice silnej, udanej relacji

Zyskaj lepsze zrozumienie i wgląd w swój związek.

 

Relacje są ważną częścią naszego życia. Są sposobem na połączenie, zrozumienie i bycie kochanym. Ze względu na ich znaczenie konieczne jest dołożenie starań, aby stworzyć silną więź. Relacje wymagają pracy, cierpliwości i zrozumienia. Przede wszystkim potrzebują prawdziwego zaangażowania, dobrej komunikacji, dojrzałej miłości i lekcji wyciągniętych z błędów przeszłości. Relacje mogą zostać osłabione, gdy aspekty te nie są w pełni zrozumiałe lub są przyjmowane za pewnik.



Książki o miłości – http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-o-milosci-ktore-pokochacie/


Zaangażowanie

 

Ważne jest, aby naprawdę zrozumieć, co oznacza dla partnerów zobowiązanie się do siebie nawzajem:

  • Zaangażowanie: oświadczenie o moim zamiarze pozostania niezmiennym w wierze i działaniu w jeden ideał bez przyjmowania innych opcji, niezależnie od pozorów, trudności lub konfliktów, które pojawią się w dążeniu do tego ideału.


Komunikacja

 

Komunikacja jest kluczem do udanego związku:

  • Rozpoznaj, kiedy twój partner potrzebuje bliskości lub dystansu, szanuj swoje myśli i uczucia, zauważ, że partner potrzebuje seksualnego kontaktu i ekspresji, i zaakceptuj partnera „tak, jak jest”
  • Spraw, aby twój partner poczuł się ceniony i ważny, ważne aby nawzajem wspierać swoje marzenia i cele. Ważne aby umieć uspokoić się nawzajem swoją miłością i zaangażowaniem

Szkolenia z komunikacji – http://www.szkolenia24h.pl/oferty/kat_interpersonalne/kat2_efektywna-komunikacja

 

Dojrzała miłość kontra niedojrzała miłość

 

Związek wymaga dojrzałej i zdrowej miłości. Ważne jest, aby rozpoznać różnicę między dojrzałą miłością i niedojrzałą miłością.

  • Miłość dojrzała / zdrowa: Oczekuje, szanuje, daje korzyści bez wątpliwości, słucha, ufa, troszczy się, akceptuje, czerpie przyjemność z sukcesów i radości drugiego, akceptuje miłość bez pytania o motyw lub stan, wybacza, puszcza w razie potrzeby, żegna się … ale nie idealnie i na zawsze.
  • Niedojrzała Miłość: Potrzeby, pragnienia, żądania, próby zmiany innych, oczekiwania, nie ma planów, odrzuca szczere ofiarowanie miłości, oczekuje wyniku, jest niecierpliwa i nie toleruje błędów, mówi, ale nie słyszy, zastępuje seks dla miłości, jest zazdrosna i boi się, rezygnuje, boli … ale nie na zawsze i rzadko celowo.

 

 

Zrozumieć przeszłe błędy

 

Wzmocnienie obecnej relacji lub zdobycie nowej wymaga uczenia się na błędach z przeszłości i stosowania tych lekcji w obecnych lub przyszłych relacjach. Przestudiuj swoje wzorce i wyznacz „co chcesz poprawić”. Bądź świadomy:

  • Lenistwa w relacjach międzyludzkich, rodzicielstwa naszych partnerów, komunikacji bez rozwiązania, skupienia się na dzieciach i ignorowanie relacji, brak zaangażowania i otwartości i obwiniania.

 

Czytaj też – 9 znaków jesteś w końcu w dojrzały, dorosłym związku

 

Dzięki lepszemu zrozumieniu i wglądowi w sposób, w jaki wchodzisz w interakcję i komunikujesz się ze swoim partnerem, możesz stworzyć silną, udaną relację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *