Jak znaleźć tego jedynego?

Poszukiwania właściwego partnera wielokrotnie narażają na bolesne rozczarowania. Brnięcie w toksyczny związek nie ma sensu, podobnież jak bezustanne powracanie pamięcią do bolesnej przeszłości. Jak więc odnaleźć szczęście i miłość? Na to pytanie odpowiedź znajdziemy w autobiograficznej książce – „Księżniczka i książęta, czyli polowanie na tego jedynego”.

Gdyby życie choć trochę przypominało bajkę, na każdą kobietę powinien cierpliwie czekać książę. Partner idealny uosabiający wszystkie pożądane cechy, które pozwalałyby mu otaczać poczuciem bezpieczeństwa, bezgraniczną miłością i szczęściem wybrankę. Niestety większość potencjalnych partnerów bardzo różni się od wymarzonego ideału. Joanna Plasota zna tę problematykę, ponieważ doświadczyła bolesnych rozczarowań. Początkowo autorce trudno było uwolnić się od demonów przeszłości, ale dzięki woli walki i wsparciu psychoterapeutycznemu ostatecznie zdołała rozpocząć nowe życie.

„Księżniczka i książęta, czyli polowanie na tego jedynego” – to autobiograficzna, pełna empatycznych porad książka, którą powinna przeczytać każda kobieta. Rozpoczynając tytułowe polowania, warto bowiem zdawać sobie sprawę z ewentualnego ryzyka. Ideały nie istnieją i nie możemy zakładać, że ktokolwiek będzie w stanie zaspokoić wszystkie nasze oczekiwania. Musimy także wiedzieć, że w starciu z rzeczywistością nasze wyobrażenia powinny ulec modyfikacji lub ustąpić miejsca faktom, w innym wypadku ulegniemy samodzielnie stworzonej iluzji, która uniemożliwi nam odnalezienie prawdziwego szczęścia.

Książka do kupienia na http://tylkorelaks.pl/57-ksiezniczka-i-ksiazeta-czyli-polowanie-na-tego-jedynego-9788379003211.html

Joanna Plasota szczerze opowiada historię swojego życia. Przyznaje przed czytelnikami, że rozpoczynając poszukiwania „księcia” była niedojrzałą, naiwną, młodą kobietą, która ponad wszystko pragnęła miłości. Wymarzony partner miał bowiem pozwolić autorce opuścić dysfunkcyjny dom. Niestety realizacja marzeń okazała się trudniejsza niż mogła przewidzieć, ponieważ kolejni partnerzy okazywali się brutalami zdolnymi do seksualnych poniżeń, alkoholikami, seksoholikami, czy niedojrzałymi, życiowymi nieudacznikami.

Pomimo bolesnych doświadczeń autorka nie poddała się. Wsparcie psychoterapeutyczne pozwoliło dostrzec popełniane błędy i nie popełniać ich nigdy więcej. Na chwilę obecną Joanna Plasota jest szczęśliwą, spełnioną kobietą, która pragnie wspierać inne kobiety.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *