Prosty sposób na piękny uśmiech

Któż nie marzy o pięknym hollywoodzkim uśmiechu? Uwielbiamy się uśmiechać — szczególnie, jeżeli mamy ku temu powody. Przysłowie wychwalające zdrowotne działanie śmiechu wcale nie jest przesadzone. To w pełni naturalny sposób wyrażania emocji, podczas którego wydzielają się hormony szczęścia, endorfiny. One zaś odpowiedzialne są za redukcję stresu, poprawę nastroju, zwiększone zasoby energii, a nawet lepszą odporność. Lśniące białe zęby dodają pewności siebie i działają niczym afrodyzjak. Żeby utrzymać uśmiech w nienagannym, stanie trzeba o niego szczególnie dbać. Szczególnie że każdego dnia zęby narażone są na szereg czynników szkodliwych — kawa i herbata tworząca nieestetyczny osad, słodycze i cukier zawarty w żywności, będący przyczyną próchnicy.

Podstawą dbania o zęby jest profilaktyka. Działania ochronne naszego uśmiechu obejmują przede wszystkim codzienną pielęgnację. Ważne jest regularne i prawidłowe szczotkowanie zębów. Liczy się też to jakich preparatów używamy, czy właściwie dbamy o delikatne szkliwo. Czy oprócz szczoteczki i pasty stosujemy równie ważnej nici dentystycznej i płynów do płukania? Oczywiście to są podstawowe sposoby dbania o olśniewający uśmiech. Jednak najważniejszym filarem tych działań są systematyczne wizyty u stomatologa.

Nie taki dentysta straszny w Neo Dentica

Głównymi przyczynami chorób zębów i dziąseł jest próchnica i… lęk przed wizytą u dentysty. Wieloletnie unikanie wizyty w gabinecie stomatologicznym może być katastrofalne w skutkach dla naszego uzębienia. Ból, nieodpowiedni podejście do Pacjenta mogą być przyczyną traumy, podsycanej dodatkowo naszymi wewnętrznymi lękami. A przecież wizyta u dentysty nie musi być powodem do strachu — a nawet nie powinna. Dlatego warto wybrać nowoczesny gabinet stomatologiczny, w którym pracują stomatolodzy z pasją. Właśnie takim miejscem jest klinika stomatologiczna Neo Dentica w Łodzi. Sami założyciele kliniki podkreślają, że od początku zależało im na stworzeniu wyjątkowej atmosfery. Miejsca, w którym Pacjenci będą czuć się komfortowo, bezpiecznie i będą do niego chętnie wracać.

Cel ten udało się uzyskać dzięki specjalistycznej kadrze lekarzy, gotowych podjąć się leczenia nawet najbardziej skomplikowanych schorzeń. Diagnostykę znacznie ułatwia najnowocześniejszy sprzęt, umożliwiający dokładniejsze zbadanie problemu i dobór właściwej metody leczenia. W Neo Dentica poza stomatologią zachowawczą przeprowadzane są również zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej, chirurgii, implantologii, protetyki i ortodoncji, a także leczenie zaburzeń żucia, endodoncji mikroskopowej czy periodontologii. Ponadto współpraca wielopoziomowa umożliwia przeprowadzanie leczenia fizjoterapeutycznego czy logopedycznego.

Kiedy ból nie daje spać

Czasem do ostatniego momentu nie wiemy, że coś nam dolega. Tymczasem próchnica drąży nasz ząb i daje o sobie znać w najmniej spodziewanym momencie. Często jedynym wyjściem jest tzw. leczenie kanałowe — które raczej nie kojarzy się pozytywnie. W klinice stomatologicznej Neo Dentica dzięki zastosowaniu nowoczesnych mikroskopów, endometrów, czy ciepłej gutaperce, możliwe jest przeprowadzenie endodoncji mikroskopowej. Jest to znacznie skuteczniejszy i dokładniejszy sposób leczenia.

Sprawdź zakres dostępnych usług na https://www.neodentica.pl/zakres-uslug/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *