Jak wygląda życie po śmierci?

Śmierć to jedna z ostatnich tajemnic, pozostająca w dużej mierze niepoznawalna – niezależnie od ogromnego postępu naukowego. Czy istnieje życie po śmierci?

Najlepsi specjaliści naukowi i duchowi dzielą się swoimi spostrzeżeniami, jednak nikt nie ma pewności, czy istnieje życie po śmierci, ale jedno jest pewne – z fizyki i badań nad parapsychologią wynika wiele dowodów, które rzeczywiście istnieją.

„To co wydarzyło się tamtego dnia nigdy nie zostanie wytłumaczone” – wywiad z Michałem Wancerzem

Co nas czeka po fizycznym upadku naszych ciał? Co stanie się z nami po śmierci? Co dzieje się ze świadomością po fizycznej śmierci jakiegokolwiek żywego organizmu? Skąd bierze się świadomość? Czy świadomość jest wyłaniającą się własnością złożonych systemów przetwarzania informacji, takich jak mózg, systemy nerwowe i ewentualnie komputery, czy może istnieć niezależnie od fizycznej struktury? Czy wszystko jest świadome, jak wierzy wielu mistyków?

Cała opisana historia w tej książce to połączenie różnych dziedzin, jak psychologia, fizyka kwantowa, kosmologia, idee religijne i wiele innych.

Pobierz fragment: PDF

Jeśli chodzi o to, jak to jest umrzeć, są popularne teorie o białych światłach i widzące swoje życie kinematycznie błyskające na twoich oczach. Jedyny wgląd, jaki mamy, to relacje ludzi, którzy zostali medycznie martwi, a następnie reanimowani.

Oczywiście medycyna zna takie przypadki, w których lekarz lub ratownik medyczny nie zauważyli minimalnego tętna, czy bardzo spowolnionego oddechu. Takie sytuacje zdarzały się i pewnie zdarzają się nadal. Lecz ten przypadek jest trochę inny. Człowiek ten podłączony był do najnowocześniejszej aparatury monitorującej wszelkie funkcje życiowe, łącznie z aparaturą EEG do zapisu fal mózgowych. Z przyrządów tych jasno wynikało, że ten mężczyzna zmarł. 
Sama śmierć – choć z medycznego punktu widzenia zapewne bardzo ciekawa – nie jest powodem, dla którego powstała ta książka. Powodem jest to, co zdarzyło się po śmierci. „Wywiad ze śmiercią” – Michał Wancerz

Tak było w przypadku osoby, która udowodniła swojemu rozmówcy Michałowi Wancerzowi, że zmarła w wypadku samochodowym. Człowiek, ów posiada medyczne dokumenty, z których jasno wynika, iż przez cztery godziny uznany był przez lekarzy za martwego. Jednak po czterech godzinach obudził się, a jego ciało i mózg w niewytłumaczalny sposób nie doznały żadnych zmian z powodu niedotlenienia.

Osoba ta zdecydowała się podzielić czymś o wiele większym niż czterema godzinami swojego życia, czy też śmierci, jak kto woli. Nie chodzi tutaj tylko o to, aby opowiedzieć jak wygląda sama śmierć i co dzieje się po niej.

Poznaj dowody na życie po śmierci

„Miałem ciężki wypadek samochodowy. Nie zmarłem natychmiast. Nieprzytomnego zawieziono mnie do najbliższego szpitala, gdzie na oddziale intensywnej opieki medycznej próbowano utrzymać mnie przy życiu. To się jednak nie udało. To wszystko wiem z opowieści lekarzy, gdyż byłem całkowicie nieświadomy tego, co się dzieje. Świadomość zacząłem odzyskiwać dopiero jakiś czas po śmierci. Nie sposób określić jak długo to trwało i co się ze mną do tego momentu działo. Pamiętam tylko tyle, że o czymś śniłem i mój sen z chwili na chwilę stawał się coraz bardziej realny. Pierwsza świadoma myśl, jaka przyszła mi wtedy do głowy to, że z tym snem jest coś nie tak, ponieważ mogę w nim podejmować świadome, logiczne decyzje.
Każdy z nas miewa sny, a ci którzy je zapamiętują rozumieją co chcę przez to powiedzieć. W śnie nie możemy podejmować decyzji. Bardziej przypomina to oglądanie filmu, w którym gramy główną rolę. Tutaj było inaczej. Wszystko stawało się coraz bardziej realne, a ciąg dalszy zależał od decyzji, jakie podejmowałem. W końcu nadszedł moment, gdy sam sobie zadałem pytanie. Czy to jest sen, czy jawa?” – opowiada rozmówca Michała Wancerza.

Co się dzieje po śmierci? Śmierć jest w rzeczywistości bardzo interesującym procesem!

Po śmierci, uważa rozmówca, mamy możliwość przemieszczania się za pomocą myśli. Początkowo dzieje się to całkowicie przypadkowo. Nie dowierzamy, że to w ogóle możliwe. Jednak już po kilku razach człowiek uczy się jak to wykorzystywać.

„Był nawet taki moment po mojej śmierci, że próbowałem przetestować działanie tego zjawiska. Przenosiłem się kilkakrotnie z korytarza kostnicy na szóste piętro szpitala i z powrotem tylko po to, aby zrozumieć jak to działa.”

Pytania, które dręczą i nurtują ludzkość od zarania dziejów.

– Na czym polega życie?
– Czym jest śmierć?
– Czy człowiek posiada duszę?
– Czy człowiek jest tworem ewolucji czy stworzenia?
– Czy jesteśmy sami we wszechświecie?
– Czy Bóg istnieje?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie Państwo właśnie w książce „Wywiad ze śmiercią”. Przekonajcie się sami, jak bardzo potrafią one odmienić życie zwykłego człowieka.

Chyba każdy z nas myślał wielokrotnie o tym, co się z nami dzieje po śmierci, czy śmierć ciała oznacza ostateczny koniec, czy może, jak mówią religie, jest to początek życia w innym wymiarze? Często te i wiele innych pytań tkwią w nas bez jednoznacznej odpowiedzi. Dlatego wielką popularnością cieszą się wszelkie publikacje dotyczące osób, które przeżyły tak zwaną śmierć kliniczną. Próbujemy dowiedzieć się od nich, jak „tam” jest.

Tę książkę trzeba przeczytać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *