Pulmonolog Londyn – kiedy do pulmonologa?

Pulmonolog Londyn to lekarz, który zajmuje się schorzeniami układu oddechowego. Oczywiście nie wszyscy pacjenci z kaszlem czy bolesnością w obrębie klatki piersiowej trafiają od razu do pulmonologa, jednak zdarzają się sytuacje, gdy z wizytą u specjalisty zdecydowanie nie należy zwlekać.

Choroby układu oddechowego

Choroby układu oddechowego mogą mieć rozmaity przebieg. Niekiedy dokuczliwe objawy nie dają o sobie zapomnieć, ale nie utrudniają w sposób znaczący wykonywania codziennych obowiązków. Innym razem nie pozwalają na jakąkolwiek aktywność. Oczywiście dobry pulmonolog w Londynie zajmuje się leczeniem różnorakich schorzeń układu oddechowego. Część udaje się zdiagnozować już na pierwszej wizycie, diagnoza innych wymaga przeprowadzenia specjalistycznych badań.

Diagnostyka obejmuje najczęściej szczegółowy wywiad z pacjentem, tradycyjne badanie stetoskopem, badanie spirometryczne, prześwietlenie rentgenowskie klatki piersiowej oraz badania laboratoryjne.

Część chorób układu oddechowego wymaga konsultacji z lekarzami innych specjalności, np. alergologiem albo laryngologiem. Warto zatem wybrać taką placówkę medyczną, która zatrudnia wielu specjalistów i w której będzie możliwe wdrożenie kompleksowego leczenia., np. klinikę Fast Medica. Często jest też tak, że pulmonolog Londyn jest jednocześnie specjalistą w dziedzinie alergologii.

Pulmonolog Londyn – nie tylko choroby płuc

Specjalista pulmonolog większości pacjentów nieodzownie kojarzy się z chorobami płuc. Rzeczywiście pacjenci z tego typu schorzeniami przyjmowani są niezwykle często, ale pulmonolog zajmuje się schorzeniami i wadami całego układu oddechowego. Często są to wady wrodzone – takie, których występowanie udało się stwierdzić we wczesnym dzieciństwie, albo też takie, których dotychczas nikt nie wykrył.

Kiedy zgłosić się do pulmonologa?

Do lekarza tej specjalności może skierować internista albo pediatra. Jeżeli dotychczasowe leczenie nie przyniosło rezultatu, objawy choroby nie ustąpiły, bądź nasiliły się, lekarz pierwszego kontaktu może podjąć decyzję o konieczności poszerzenia diagnozy i skonsultowania się ze specjalistą chorób układu oddechowego.

Do pulmonologa w UK możemy zgłosić się także sami, zwłaszcza jeśli rozważamy wizytę w polskiej placówce medycznej. Przewlekły kaszel, napady duszności, bolesność w klatce piersiowej – to tylko niektóre z objawów, które powinny skłonić nas do odbycia wizyty u pulmonologa. Pulmonolog Londyn zajmuje się m.in. infekcjami górnych dróg oddechowych (zapalenie ucha, migdałków, gardła, zatok albo krtani), infekcjami dolnych dróg oddechowych (zapalenie oskrzeli i płuc), przewlekłym kaszlem, nadreaktywnością oskrzeli, astmą oskrzelową czy przewlekłą obturacyjną chorobą płuc. Na tę ostatnią dolegliwość skarżą się zwłaszcza osoby palące tytoń oraz pracujące w trudnych warunkach, wśród kurzu, pyłków i oparów substancji chemicznych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *