Zamów taxi przez smartfona!

Zamówienie taksówki przez telefon? Teraz do wyboru jest jeszcze jedna opcja – aplikacje mobilne, które pozwalają na rezerwację kursu bez potrzeby dzwonienia do korporacji. Jak zamówić taxi przez smartfona?

Kiedyś, aby skorzystać z usług taxi, trzeba było albo wziąć taksówkę z postoju, albo też zadzwonić po nią bezpośrednio do korporacji. Obecnie do dyspozycji mamy trzecią opcję – taxi przez smartfona, a dokładnie przez aplikacje mobilne, które dostępne są na nowoczesne telefony komórkowe.

 

Rezerwuj taxi przez smartfona – szybko i wygodnie!

Nie zawsze mamy możliwość wykonania telefonu do korporacji taksówkarskiej. Głośna impreza, spotkanie biznesowe, które jeszcze się nie zakończyło – to tylko kilka sytuacji, gdy lepiej skorzystać z internetu niż dzwonić po taxi. Zarezerwowanie taksówki przez swojego smartfona jest naprawdę bardzo proste i obecnie praktycznie każdy z nas może skorzystać z takiej usługi – szybko i wygodnie!

 

Jak zarezerwować taxi przez smartfona?

Przede wszystkim będziemy potrzebowali do tego odpowiedniej aplikacji. Obecnie do dyspozycji mamy szereg różnych aplikacji – takich, które pozwalają na zamówienie kursu u różnych kierowców pracujących w różnych korporacjach taxi, a także takich, które udostępniane są przez jedną korporację. Po instalacji aplikacji musimy najczęściej stworzyć swoje konto użytkownika i podać wymagane dane. Na tym etapie aplikacja może też poprosić nas o wybranie formy płatności – często można skorzystać wtedy z opcji podpięcia karty, z której opłaty będą pobierane bezgotówkowo.

Potem wystarczy tylko zamówić taksówkę. Wpisujemy do aplikacji adresy lub wskazujemy je na mapie. Zaznaczamy także dodatkowe opcje, jeśli chcemy z nich skorzystać, na przykład taxi bagażowe czy taxi z terminalem płatniczym. Potem zatwierdzamy zlecenie. Gdy zostanie ono przyjęte, możemy śledzić taxi na mapie w aplikacji, więc wiemy dokładnie, kiedy pojawi się na miejscu. Aplikacja na smartfona pozwala także na obliczenie kosztów kursu taksówką, dlatego możemy od razu zobaczyć, na jaki wydatek trzeba się przygotować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *