Wodniki ogrodowe – symbol piękna retro

Ogród to wyjątkowe miejsce dla każdego – miejsce odpoczynku od codzienności, relaksu, zebrania sił. Dlatego tak istotne jest to, aby zadbać o drobiazgi, które uczynią ogród naprawdę pięknym i wyjątkowym miejscem. Szczególnie zaś ciekawym elementem dekoracyjnym są wodniki ogrodowe. Czym one się charakteryzują?

Wodniki ogrodowe – klasyczny symbol piękna

Otóż wodniki to coś pośredniego pomiędzy fontanną, a umywalką. Krótko mówiąc to pięknie, dekoracyjnie obudowany kranik z przepiękną umywalką. Posiada on nie tylko funkcje dekoracyjne – możemy użyć go jako wodopoju dla ptaków, przemyć ręce w upalny dzień, a po wbudowaniu stosownego filtra – nawet używać jako źródło wodny pitnej.

 

Takie wodniki spotkamy zresztą często na ulicach Rzymu, jak nie tylko pięknie wyglądają, lecz również zapewniają ochłodę i orzeźwienie.

Style i akcenty wodników ogrodowych

Jakie zaś style wodników ogrodowych możemy wyróżnić? Standardowo nawiązują one do motywów antycznych albo też klasycznych. Te pierwsze sprawią, że nasz ogród przesiąknie historią, nabierze ducha harmonii.

Słowem tak skomponowana przestrzeń ogrodowa, pozwoli nam spojrzeć na wiele spraw z dystansem. Dominują tu różne twarze przypominające teatralne maski antyczne albo oczywiście ponadczasowy wizerunek lwa.

 

 

Z drugiej zaś strony mamy nieco bardziej polskie, dworkowe motywy oparte – jakżeby inaczej- na dumnym i swojskim wizerunku konia. Takie wodniki wprowadzają bardziej swojską niż wytworną atmosferę, zabarwioną nieco wojennym romantyzmem.

 

Wodniki ogrodowe na Antyki24

Warto jeszcze powiedzieć trochę o tym, jak tworzone są wodniki ogrodowe przez Antyki24 – polskiego producenta mebli stylowych.

Otóż są to produkty nowe, które stylizowane są na dawne epoki. Dzięki temu oraz z uwagi na precyzyjne wykonanie z wysokiej klasy materiałów, świetnie sprawdzają się one w codziennych warunkach i charakteryzują się naprawdę sporą wytrzymałością.

Wodniki ogrodowe wprowadzą do Twojego ogrodu niepowtarzalną atmosferę pełną elegancji, piękna i swojskości – warto się nad nimi zastanowić!

Zobacz także zlew ogrodowy żeliwny z motywem konia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *