Jaki masaż wybrać na bóle pleców, mięśni i stawów?

Żyjemy coraz szybciej , więcej czasu spędzamy w pracy, ciągle jesteśmy narażeni na stres. Dlatego często czujemy się zmęczeni, bolą nas mięśnie i plecy, łupie czasami w stawach. Z tych powodów każdy potrzebuje relaksu i odprężenia. Na pewno jedno i drugie zapewnią masaże.

Jest ich do wyboru cała gama, różne są również techniki masażu. Można to robić poprzez głaskanie, ugniatanie, oklepywanie, rozciąganie czy nawet uderzanie. Masaż może dotyczyć całego ciała lub tylko jego części.

 

Klasyczny, limfatyczny czy może punktowy

Najbardziej popularny jest masaż klasyczny. Najczęściej wykonywany jest techniką ugniatania. Dobrze wpływa na ogólną kondycję i układ krążenia, przyspiesza przemianę materii. Poza tym odpręża i uwalnia od stresów. Każdy może się mu poddać. Masaż limfatyczny, zwany też drenażowym jest szczególnie korzystny w przypadku odchudzania się. W jego przypadku stosuje się technikę wyciskania, która reguluje przepływ limfy w tkance łącznej. Natomiast głównym zadaniem masażu punktowego jest zmniejszanie bólu. Fizjoterapeuta uciska wtedy przez kilka sekund określone punkty ciała. W ten sposób zwalcza się nie tylko bóle głowy, ale również lęki lub skłonność do omdleń.

Jedną z odmian masażu klasycznego jest masaż aromaterapeutyczny, stosowany głównie w przypadku cellulitu i rozstępów. Ma też silne działanie odprężające. Pomaga również w leczeniu nadciśnienia tętniczego, migren i depresji. W czasie masowania wykorzystuję się oliwę z oliwek lub inny dobrej jakości olej roślinny z dodatkiem olejków eterycznych w odpowiednich proporcjach.

 

Masaż we własnym ogrodzie

Inną formą masażu jest masaż podwodny wykonywany przy pomocy strumieni wody. Aby z niego skorzystać, nie trzeba koniecznie wybrać się do specjalistycznych placówek. Wystarczy zajrzeć na stronę sklepu epraktyk.pl i zainteresować się ogrodowymi wannami SPA z hydromasażem. Jedną z nich jest wanna Eva. Dzięki niej można się zrelaksować we własnym ogrodzie lub na tarasie.

Udowodniono, że tego typu luksusowe wanny z hydromasażem mają bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Na przykład na odporności lub łagodzą albo niwelują bóle w plecach i w stawach. Te dobroczynne cechy wanny Eva wynikają przed wszystkim z jej konstrukcji i jej hydromasażu, który delikatnie masuje praktycznie całe ciało. Wanna Eva jest też tak zbudowana, aby woda masowała głównie dolny odcinek kręgosłupa oraz nogi, czyli te miejsca, które najczęściej dają się we znaki po męczącym dniu.

 

Na poprawę nastroju i zmęczenie

Po hydromasażu w jacuzzi ogrodowym Eva znacznie lepiej poczuje każdy, kto pracuje w pozycji stojącej lub siedzącej. Relaksacyjna kąpiel w doskonały sposób wpłynie na naszą postawę, poprawi krążenie, a kobietom spodziewającym się dziecka pomoże w uporczywym bólu pleców i nóg. Kąpiel w jacuzzi ogrodowym to też doskonały sposób na poprawę nastroju. Właściwa dla naszego organizmu wysoka temperatura i przyjemny masaż to świetny sposób na rozluźnienie, usunięcie napięcia mięśniowego, na walkę bólem głowy, bezsennością i przewlekłym zmęczeniem.

Jeden komentarz do “Jaki masaż wybrać na bóle pleców, mięśni i stawów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *