Jak położyć i pielęgnować sztuczną trawę?

Sztuczną trawę można kupić dzisiaj w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych.

To rozwiązanie, które ma naprawdę wiele zalet. Koszty utrzymania takiej trawy są niskie, do tego ma ona także jeszcze inne zalety.

Jakie są zalety sztucznej trawy?

Sztuczna trawa bardzo mocno przypomina dywan czy miękką, zieloną wykładzinę dywanową. Z reguły jest sprzedawana w rolkach. Sprawdza się na tarasach, balkonach, czasem wybierana jest także do przydomowych ogródków. Sztuczna trawa jest przede wszystkim bardzo łatwa w montażu. Jeśli zamierzamy układać ją na balkonie czy tarasie, które mają typowe prostokątne czy kwadratowe kształty, bez problemu ułożymy ją samodzielnie. Sztuczna trawa nie wymaga od nas żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Możemy wyjechać na bardzo długo, a po powrocie nasza trawa będzie wyglądała świetnie nawet wtedy, gdy podczas naszej nieobecności panowały bardzo duże upały. Sztucznej trawy nie musimy podlewać, nie wymaga ona także koszenia ani nawożenia. Jej plusem jest także to, że bardzo łatwo można ją utrzymać w czystości. Zabrudzoną sztuczną trawę bez problemów spłuczemy. Trawę myjemy wodą z dodatkiem kilku kropli delikatnego detergentu. Raz na kilka miesięcy zaleca się wyczesanie trawnika szczotką o twardym włosiu. Sztuczny trawnik jest odporny na promieniowanie UV, nawet po kilku latach trawa zachowuje soczysty, zielony kolor. Do wyboru mamy trawę w rolkach o szerokości 2 i 4 metry. Sztuczna trawa może mieć różną długość źdźbeł. Wyjątkowo atrakcyjnie prezentuje się trawa multigrass.

Sztuczna trawa: jaką ją ułożyć?

Pielęgnacja sztucznej trawy nie jest trudna, ale bardzo ważne jest jej prawidłowe ułożenie. Na jej powierzchni nie powinna zalegać woda, dlatego też podłoże, na którym zostanie ułożona musi być nie tylko równo, ale też mieć odpowiedni drenaż. W przypadku, gdy sztuczny trawnik zamierzamy ułożyć w przydomowym ogrodzie, pamiętajmy o wysypaniu warstwy tłucznia, ubiciu go i ułożeniu agrowłókniny. Dzięki temu nie pojawią się chwasty. Trawę do potrzebnych wymiarów przycinamy ostrymi nożyczkami lub nożykiem do tapet. Układając sztuczny trawnik pamiętajmy, aby każdą z zakupionych rolek rozwijać w tym samym kierunku.

Kupno sztucznej trawy może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą cieszyć się zielonym trawnikiem, ale często wyjeżdżają na dłużej. Sztuczny trawnik nie wymaga podlewania ani koszenia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *