Jak zadbać o swoje włosy, aby nie wypadały?

Szampony przeciw wypadaniu włosów znajdziemy w niemal każdej drogerii, zarówno tej stacjonarnych jak i internetowej. Nie ulega jednak wątpliwości, że nasz wybór nie powinien być pochopny. Wówczas możemy bowiem jeszcze bardziej zaszkodzić naszym włosom oraz rzecz jasna skórze głowy. W szamponach i innego rodzaju preparatach do pielęgnacji skalpu i włosów warto poszukiwać przede wszystkim naturalnych składników aktywnych.

Jakie kosmetyki do włosów wypadających?

Jak już wspomniano na wstępie, szampony przeciw wypadaniu włosów to najpopularniejsze kosmetyki do pielęgnacji. Spełniają one kilka ważnych funkcji. Przede wszystkim oczyszczają naszą skórę głowy oraz kosmyki z zalegających na nich zanieczyszczeń. Trzeba zaś przyznać, że zarówno włosy jak i skóra głowy są narażone na różnego rodzaju zabrudzenia, w tym kurz czy smog. W przypadku włosów wymagających ważne jest jednak nie tylko dokładne oczyszczenie skalpu, ale również wzmocnienie cebulek włosowych. Oprócz szamponu, dobrze byłoby zakupić serum do włosów wypadających. W sklepach znajdziemy różne sera, zarówno te, które nakłada się na skalp przed myciem jak i te, które aplikuje się na oczyszczoną już skórę głowy. Doskonale byłoby pamiętać także i o tym, aby zakupić odżywkę. Dzięki niej włosy będą wyglądać na gęstsze oraz wzmocnione.

Dlaczego właśnie naturalne składniki?

Szampon, serum, a także odżywka z całą pewnością pomogą nam zatroszczyć się o dobrą kondycję naszych włosów. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, iż powinny one posiadać właściwy skład. Sięganie po jakiekolwiek produkty kosmetyczne nigdy nie będzie dobrym wyborem. Zawsze należy stawiać na jakość, jeżeli zależy nam na atrakcyjnym wyglądzie naszych kosmyków. Nie ulega wątpliwości, że kondycję włosów może poprawić szampon z wyciągiem ze skrzypu polnego czy pokrzywy zwyczajnej. Oba te zioła są bowiem bogate w niezwykle cenną dla naszych kosmyków krzemionkę. Doskonałym rozwiązaniem będą także preparaty kosmetyczne zawierające w swoim składzie olejek łopianowy. Wzmacnia on cebulki włosowe, zapobiegając ich przedwczesnemu wypadaniu. Bez względu na to, na jakie naturalne produkty kosmetyczne postawimy, pamiętajmy o tym, aby stosować je regularnie. Jedynie systematyczność sprawi, że pojawią się względnie trwałe oraz przede wszystkim satysfakcjonujące nas rezultaty. Warto uzbroić się również w cierpliwość. Rezultaty nie pojawią się bowiem od razu. Zazwyczaj należy poczekać na nie około dwóch, trzech tygodni. Aby włosy nie wypadały nadmiernie, warto zwrócić także uwagę na odpowiednią dietę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *