Sprzęt stomijny kupisz w internecie – teraz z refundacją NFZ

Pacjenci ze stomią muszą każdego dnia korzystać ze specjalnego sprzętu stomijnego. Obecnie można zamówić go również w internecie z refundacją NFZ. Jak to zrobić?

Wyroby stomijne stosowane przy stomii

Wyłoniona na układzie pokarmowym lub na drogach moczowych stomia służy do odprowadzania treści pokarmowej albo moczu. Wymaga ona wówczas stosowania odpowiedniego wyposażenia, jak przylepce umieszczane na skórze wokół stomii oraz worki stomijne.

Osoby posiadające ubezpieczenie NFZ mogą zakupić sprzęt stomijny z dofinansowaniem wynoszącym do 100%. Konieczne jest wtedy uzyskanie odpowiedniego zlecenia z kodem refundacji od uprawnionego lekarza.

Kody refundacji sprzętu stomijnego:
– P.099.K– stomia na jelicie grubym, czyli kolostomia, limit refundacji to 300 złotych miesięcznie
– P.099.I – stomia na jelicie cienkim, czyli ileostomia, limit refundacji to 400 złotych miesięcznie
– P.099.U – stomia na układzie moczowym, czyli urostomia, limit refundacji to 480 złotych miesięcznie dla stomii jednostronnej oraz 960 złotych miesięcznie dla obustronnej

Gdzie można kupić sprzęt stomijny z refundacją?

Stosowany przez osoby ze stomią sprzęt stomijny oferowany jest przez sklepy medyczne. Są to sklepy prowadzące sprzedaż różnego typu artykułów medycznych, podlegających refundacji oraz pełnopłatnych.

Sklepy medyczne oferujące na sprzedaż sprzęt stomijny działają w całej Polsce. Dodatkowo można robić w nich wygodne zakupy przez internet. Obecnie także przy zakupach internetowych możliwa jest refundacja NFZ na wyroby stomijne – bez konieczności wychodzenia z domu.

Jak wygląda refundacja NFZ na wyroby stomijne przez internet?

Platforma internetowa ortomedico.pl oferuje sprzedaż sprzętu dla stomików z refundacją NFZ. Aby złożyć swoje zamówienie refundacja stomia, wystarczy wejść na stronę sklepu, a następnie wybrać swój kod refundacji. W kolejnym kroku wybiera się okres zaopatrzenia i realizacji oraz wyroby stomijne – do dyspozycji są produkty różnych marek. Ostatni krok to dodatkowe dane, w tym PESEL, unikalny numer identyfikacyjny, dane kontaktowe.

Dużym atutem jest darmowa wysyłka, dlatego pacjent, który chce skorzystać z refundacji online, nie musi ponosić dodatkowych kosztów związanych z otrzymaniem sprzętu stomijnego.

Gdy zatem chcesz kupować wyroby stomijne jeszcze łatwiej – również z dofinansowaniem NFZ, swoje następne zamówienie złóż w internecie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *