Najprzydatniejsze akcesoria do pakowania. To warto mieć!

Pakowanie potrafi przysporzyć sporo kłopotu. Przede wszystkim trzeba umiejętnie zabezpieczyć zarówno zawartość umieszczoną w kartonie, jak i cały pakunek od zewnątrz. Ponadto niełatwo dozować niektóre produkty służące zabezpieczaniu, jak np. taśmy pakowe czy folie stretch. Jak ułatwić sobie to zadanie? Przydadzą się niektóre akcesoria do pakowania.

Dyspensery

Odwijanie folii stretch lub taśmy pakowej to często prawdziwa udręka. Jedno i drugie łatwo uszkodzić podczas nieumiejętnego odwijania. Zabezpieczenie pakunku poskręcanym stretchem lub zaklejanie taśmą, która została choćby minimalnie przerwana, jest trudne, a do tego często nieefektywne.

Dozowanie zarówno taśmy, jak i folii stretch ułatwiają specjalne dyspensery, które można znaleźć w sklepie https://e-hurtownia-opakowan.pl/. Do wyboru są te niewielkich rozmiarów, mieszczące się w dłoni, idealne do dozowania klasycznych taśm pakowych, a także stretchu o małej szerokości. Dzięki nim można znacznie szybciej i sprawniej poradzić sobie z przygotowaniem paczki do wysyłki.

Dyspensery są bardzo przydatne dla użytkowników prywatnych, którzy regularnie wysyłają pakunki. Swoje funkcje doskonale spełniają w biurach, a obowiązkowym wyposażeniem są dla zakładów pracy oraz sprzedawców, którzy zajmują się codzienną wysyłką paczek.

Nie tylko nożyczki

Bez nożyczek nie można się obejść, jednak te klasyczne nie zawsze sobie radzą. Rozcinanie zaklejonych kartonów, grubych i szerokich taśm pakowych, pozbywanie się wielu warstw folii, w które opakowanie są paczki odbierane przez klientów. Nożyczki często nie dają rady lub praca z nimi jest mało komfortowa i zajmuje dużo czasu.

Zamiast nożyczek dobrze jest zainwestować w specjalne nożyki do cięcia, które posiadają łamane ostrza. Ich ostrość pozwala na wykonywanie precyzyjnych i szybkich cięć. Radzą sobie nawet z wieloma warstwami stretchu bądź grubą tekturą. Poza tym są wygodne podczas użytkowania, praktyczne ze względu na łamane ostrza, które po zużyciu wystarczy ułamać w wyznaczonym miejscu i wyrzucić, a także bezpieczne. Ich konstrukcja gwarantuje pewny chwyt oraz ochronę dla palców i zredukowane do minimum ryzyko skaleczeń podczas operowania nimi.

Narożniki, tekturowe kątowniki, zapinki blaszane i druciane

Właściwe pakowanie to nie tylko dobór kartonu o odpowiednich wymiarach czy zabezpieczenie wewnątrz tekturowego pudełka. Nierzadko, głównie podczas zabezpieczania ładunków, niezbędne jest zastosowanie dodatkowych taśm. Te zaś mogą spowodować uszkodzenia lub ulegną przetarciu, jeśli posłużą do spinania ładunków o ostrych krawędziach. Aby wyeliminować takie ryzyko, stosuje się specjalne narożniki oraz tekturowe kątowniki.

Z akcesoriów sprawdzających się głównie podczas zabezpieczania ładunków, wybiera się zapinki blaszane i druciane. Ich zadaniem jest najczęściej ręczne łączenie taśm stosowanych w systemach mocowania i wiązania ładunków.

Pakowanie nie musi być trudne! Niezależnie, czy w grę wchodzi przygotowanie do wysyłki przez osobą prywatną, czy zabezpieczanie ładunków w firmach, warto postawić na wymienione akcesoria.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *