Jak skutecznie wyleczyć zaćmę?

Zaćmą, inaczej kataraktą nazywa się chorobę oczu, która niestety, ale nieleczona może postępować i prowadzić do całkowitej utraty wzroku. Jest to bardzo poważna choroba. Dotyka bowiem najczęściej ludzi starszych, po 55 roku życia, w Polsce – obecnie na to schorzenie cierpi około 800 tysięcy, zaś na świecie szacuje się, że jest to liczba przybliżona do  20 milionów. Najważniejsze to odpowiednie wczesne wykrycie choroby i podjęcie właściwego leczenia. Tylko wtedy ryzyko, że choroba będzie postępowała, zmaleje i pojawi się szansa oraz nadzieja, że wzrok wróci i będziemy widzieli tak samo dobrze jak przed pojawieniem się zaćmy.

  1. Jak powstaje zaćma?
  2. Jak wygląda leczenie?
  3. Czy choroba może wrócić?
  4. Gdzie można wyleczyć zaćmę?

Jak powstaje zaćma?

Jak dochodzi do zaćmy? Soczewka oka pomału staje się coraz bardziej zmętniona. W efekcie czego na źrenicy oka powstaje mała, szarawa kropka, która z biegiem miesięcy przenosi się do centrum oka i bardzo łatwo zauważyć ją do lustra. Najpierw wzrok staje się pogorszony. Odnosi się wrażenie, że widzi się jakby przez zabrudzone okulary. Później, w miarę kiedy choroba postępuje, powstają plamki oraz mroczki, których już nie da się tak łatwo usunąć. Osoby takie stają się bardziej wrażliwe na światło, a kolory stają się mniej wyraźne. Zaćmę bardzo łatwo jest zdiagnozować, dzięki czemu doktor w miarę szybko może podjąć właściwe leczenie. Choroba ta może dotykać jedno albo oboje oczu.

Jak wygląda leczenie?

Niestety jedynym sposobem na skuteczne pozbycie się zaćmy jest zdecydowanie się na operację. Zabieg nie jest długi. Trwa do 30 minut i polega na tym, że lekarz najpierw nacina rogówkę, wprowadza przez malutki otwór substancje, które mają na celu usunięcie zmętniałych soczewek, a dalej zastąpienie ich innymi, syntetycznymi, które lekarz dobrał indywidualnie do klienta.

Czy choroba może wrócić?

W niektórych przypadkach zaćma może powrócić. Często jest to jednak powodem błędów lekarza podczas operacji, lub doznanych przez osobę chorą urazów pooperacyjnych. Jednak zdarza się to stosunkowo bardzo rzadko. Czasem zaćma może nie zostać do końca wyleczona, u osób, które chorują na cukrzycę, lub mają usuniętą tarczycę. Zaćmę tzw. wtórną można obecnie usunąć także specjalnym laserem. Medycyna poszła bardzo do przodu. Zabieg taki nazywa się kapsulotomią i jest on bardzo szybki, a także całkowicie bezbolesny. Po użyciu lasera efekty są bardzo trwałe.

Gdzie można wyleczyć zaćmę?

Polecam szczególnie leczenie zaćmy w Łodzi.  Jeśli nie wiesz, jak skorzystać z pomocy, wpisz w wyszukiwarkę internetową frazę zaćma Łódź, a na pewno znajdziesz tam odpowiedni gabinet.

Zaćma nie jest więc chorobą, na którą nie ma lekarstwa. Możesz zgłosić się na operację, która najczęściej powoduje całkowite wyleczenie choroby. A kiedy w niektórych przypadkach powróci, zawsze można zdecydować się na laser, który skutecznie zlikwiduje problem. Pamiętaj, że nieleczona choroba może prowadzić do znacznego pogorszenia się wzroku, w tym także i trwałej ślepoty. Kiedy tylko zauważysz charakterystyczne objawy – zgłoś się natychmiast do lekarza. Może nie jest jeszcze za późno! Fraza zaćma Łódź wpisana w internecie na pewno pokieruje cię odpowiedniego ośrodka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *