Tańszy urlop w Polsce?

Nie wszystkich stać na wyjazd w pełnym sezonie wakacyjnym, ale to nie oznacza, że takie osoby muszą całkowicie zrezygnować z wakacji. Co zatem mogą zrobić, aby trochę taniej spędzić uroczy pobyt w ciekawym miejscu uzdrowiskowym w naszym kraju?

Przede wszystkim należy skusić się na rezerwację pobytu pod koniec września w większych miastach nadmorskich bądź też wybrać początek września w mniejszych miejscowościach, dlaczego? Zwykle duże hotele i pensjonaty zlokalizowane z miastach takich jak, Sopot, Gdańsk, Kołobrzeg mają opłatę najwyższą za noclegi do 30 września, a z początkiem października stawka maleje. Natomiast w mniejszych nadmorskich miejscowościach takich, jak Międzyzdroje, Łeba, Trzęsacz stawki za noclegi w kwaterach prywatnych maleją z pierwszym szkolnym dzwonkiem. Poszukiwania obiektu powinno się rozpocząć już teraz, czyli w połowie sierpnia.

Dobry nocleg na stronie – https://nocleg24h.pl/

Na czym jeszcze można zaoszczędzić organizując urlop w tym terminie? Chociażby na pamiątkach i najróżniejszych innych towarach, które możemy spotkać na straganach. We wrześniu handlarze organizują wyprzedaże towarów, dlatego dosłownie za grosze można kupić zabawki dmuchane czy te do piasku dla dzieci. Sobie natomiast można kupić tańsze kurtki wiatrówki czy wygodne buty na spacery. Pamiątki związane z regionami nie ulegają aż takiej przecenie, ale spokojnie można pokusić się o negocjacje.

Żywność nie ulega obniżką i na to trzeba się uszykować. Stołując się w restauracjach zapłacimy pełną stawkę, a koszty możemy zmniejszyć organizując na przykład śniadania i kolacje we własnym zakresie.

Warto także pamiętać, że wiele hoteli organizuje pakiety wypoczynkowe w obniżonej cenie, które można realizować w określonym czasie. To właśnie takie oferty specjalne są dużo tańsze i dzięki nim możemy sporo zaoszczędzić.

M-S-M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *