Jesienna pielęgnacja skóry: Zalecane kroki

Jest wiele powodów aby ekscytować się nadchodząca jesienią, jednak wraz z jej nadejściem zbliża się także zmiana pogody i temperatury. Przygotowanie skóry na nowe warunki to konieczność, aby zachować urodę. Jak zadbać o nią jesienią?

 

Tak jak latem często mamy do czynienia ze zwiększoną wilgotnością powietrza – co pomaga utrzymać w skórze wilgoć – to w chłodniejszych miesiącach powietrze staje się suche. Dotyczy to zarówno przestrzeni na zewnątrz oraz wewnątrz, co jest skutkiem działania grzejników. Gdy skóra traci wilgoć, jej naturalna bariera ochronna może zostać zakłócona, co spowoduje zwiększoną wrażliwość, a także suchość i podrażnienia.

 

Właśnie dlatego zmiana zabiegów pielęgnacyjnych na jesień ma kluczowe znaczenie dla zachowania pięknej i zdrowej skóry przez cały rok. Poniżej znajdziesz kilka praktyk i porad, które pomogą Ci we właściwej pielęgnacji.

 

Jesień to także dobry czas, na odświeżenie swojej kosmetyczki, aby przygotować ją na nowe wymagania. Będąc konsultantką Avon zarabiasz na sprzedawanych kosmetykach, a także otrzymujesz zniżki na produkty. Dzięki temu uzupełnisz swoje zapasy mniejszym kosztem.

Czytaj również:

 

 

Zrezygnuj z peelingu

Mogłoby się wydawać, że usuwanie martwego naskórka tylko pogorszy suchość skóry, gdy narażamy ją na niskie temperatury. Jednak ważnym jest, aby wciąż kontynuować ten zabieg – wystarczy jedynie zmienić siłę działania. Zamiast peelingu, warto zastosować środki złuszczające, które będą przydatne w leczeniu łuszczącej się i napiętej skóry oraz w zatrzymywaniu wilgoci. Warto sięgnąć po najłagodniejszy z możliwych kwas AHA, jest nim kwas migdałowy. Substancja ta jest także pomocna w walce z plamami posłonecznymi.

 

Korzystaj z olejków

Nieustanna zmiana temperatur jest w stanie zaburzyć równowagę nawilżenia skóry. Oznacza to, że w jesiennych miesiącach skóra może się bardziej łuszczyć i wysuszać. Wprowadzenie olejków do swojej rutyny pielęgnacyjnej, nie tylko odżywi skórę, ale także pozwoli zatrzymywać w niej wilgoć. Wybierając produkt dla siebie, szukaj mieszanek wieloolejowych. Dzięki temu będziesz czerpać korzyści z różnych składników.

 

Zwiększ stosowanie witaminy C

Gdy chcesz zachować letni blask skóry w chłodniejszych miesiącach, możesz tego dokonać dzięki witaminie C. Ten mikroelement może rozjaśnić i wzmocnić Twoją skórę, dzięki stymulacji produkcji kolagenu. To jak ważną rolę pełni on dla zdrowia skóry, zaznacza się w każdym temacie dotyczącym jej pielęgnacji. Kolagen nie tylko pomaga w zatrzymywaniu wilgoci, ale także chroni skórę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Jesienią nasza skóra wciąż jest narażona na za duże stężenie promieni UV, które mogą powodować uszkodzenia i przedwczesne starzenie się skóry. Stosowanie witaminy C pomaga w skorygowaniu wszelkich zmian, a także pomoże w utrzymaniu równomiernego kolorytu i struktury skóry.

 

Stosuj więcej produktów nawilżających

Ponieważ lato ustępuje miejsca jesieni, prawdopodobnie odczujesz większą suchość w okolicach oczu, ust i innych delikatnych miejscach. Dlatego musisz zadbać, aby odpowiednio przygotować Twoją skórę to większych mrozów. Możesz zrobić to w łatwy i szybki sposób. Większość produktów nawilżających takich jak balsamy i maseczki nie wymaga spłukiwania. Możesz użyć tych środków przed snem i pozostawić je na swojej twarzy przez całą noc. Dzięki temu solidnie zadbasz o dobre nawilżenie.

 

Zmień swój krem

W cieplejszych miesiącach lekki krem nawilżający to wystarczające wsparcie dla większości typów skóry. Jednak niskie temperatury i suche powietrze wymagają, aby sięgnąć po nieco inne środki. Nawet gdy wolisz kremy bezolejowe, bądź stosujesz z inne produkty, zadbaj o to, aby Twoja skóra była pielęgnowana choć jednym produktem o gęstszej konsystencji. Dzięki temu zapewnisz jej odpowiednie nawilżenie oraz ochronę.

 

Nie zapomnij o ochronie przed słońcem

Stosowanie filtra przeciwsłonecznego zimą i jesienią jest równie niezbędne co latem. Szkodliwość promieni UV to dalej realne zagrożenie. Tym bardziej, że gdy Twoja skóra jest mniej wystawiona na działanie słońca, to jest gorzej przygotowana na ochronę przed nim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *