Bramy segmentowe – co musisz o nich wiedzieć?

Posiadając własną przestrzeń domu, wzbogaconą o garaż dla naszego samochodu, zaczynamy szukać sposobów na właściwe otwieranie owego garażu. Tak jak drzwi domu posiadają zabezpieczenia w postaci domofonów, furtki na posesję czy dobry antywłamaniowy zamek, tak samo zaczynamy szukać odpowiedniej bramy. Bramy wjazdowe mogą być różne, ale coraz większą popularnością cieszą się bramy garażowe segmentowe. Te nowoczesne bramy wjazdowe mają wiele zalet. Czym są te nowoczesne garażowe bramy?

Brama wjazdowa nie jedno ma imię

Brama to rodzaj ogrodzenia, który chroni nasz pojazd. Rodzaj bramy możemy dobrać do walorów naszych domów i naszych potrzeb. Na rynku znajdziemy bramy rozwierne, bramy uchylne, modele rolowane oraz bramy segmentowe. Ta brama przesuwna, w przeciwieństwie do poprzednich rodzajów, nie zajmuje miejsca na wjeździe, a chowa się pod sufitem garażu.

Rodzaje bram segmentowych

Brama segmentowa jest prosta w montażu i pasuje do każdego otworu. Do otwierania i zamykania takiej bramy można użyć napęd ręczny lub użyć automatyki i obsługiwać pilotem. Bramę wjazdową segmentową można poznać po poziomych lub pionowych panelach, połączonych zawiasami. Na swoich połączeniach są one uszczelnione, co chroni je przed warunkami atmosferycznymi i zapewnia dobrą izolację. Brama segmentowa, dzięki prowadnicom, otwiera się zazwyczaj ku górze, chowając się w drzwiach, jednak są też modele boczne, otwierane na jedną ze ścian garażu. Pasują one do niskich oraz szerokich garaży.

Mówiąc o bramie segmentowej mamy na myśli bramę wykonaną z blachy stalowej, aluminiowej lb PCV. Posiada ona wypełnienie z pianki poliuretanowej grubości 20-60mm. Może też posiadać przeszklone panele.

Bramy segmentowe są montowane, gdy nadproże ma min 15cm wysokości, a węgarki min 10cm szerokości. Pod sufitem potrzebna jest też wolna przestrzeń o głębokości odpowiadającej wysokości bramy.

Ile kosztuje brama segmentowa? Zależy to od parametrów i wyposażenia. Czy brama jest ocieplona? Czy ma niestandardowy kolor lub dodatkowe wyposażenie? Czy ma sterowanie elektryczne? Wszystko to wpływa na jej cenę. Niezależnie od tego, możemy jednak dobrać bramę do swoich indywidualnych potrzeb zarówno do nowego jaki remontowanego domu.

Brama segmentowa i jej zalety

Tradycyjne bramy są proste, solidne, charakteryzuje je komfort użytkowania, funkcjonalność. Bramy segmentowe występują w różnych modelach, kolorach i wzorach. Zajmują mało miejsca, mają atrakcyjny wygląd, uszczelnienie, ocynkowane panele. Są bezpieczne, łatwe w montażu, możliwe w napędzie ręcznym i automatycznym. Dodatkowo, nie potrzebujesz przed garażem dodatkowej przestrzeni, gdyż drzwi chowają się w jego wnętrzu. Są bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu.

Gdzie kupić bramy przemysłowe

Sklep bramy segmentowe to szeroki wybór produktów i bogate wzornictwo bram segmentowych. Dostępne u nas produkty są najwyższej jakości. W naszej ofercie znajdziesz to, czego potrzebujesz. Zadowolenie naszych klientów jest naszym priorytetem.

Wejdź na stronę http://producentbram24.pl/ i przekonaj się, co możemy ci zaoferować. Zakupy  nas to gwarancja jakości i wysokiej usługi. Zamówione produkty wysyłamy kurierem lub dostarczamy własnym transportem do waszej firmy.

Jeśli zatem cenisz sobie wygodę, profesjonalizm, dobrą cenę i jakość – skorzystać z naszych usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *