Jak dobrać biustonosz po rekonstrukcji piersi?

Zabieg rekonstrukcji piersi pozwala na odtworzenie ich wyglądu. Aby zakończył się powodzeniem i nie powodował poważnych skutków ubocznych, duże znaczenie ma noszenie odpowiedniej bielizny pooperacyjnej. Co wybrać?

Zabieg rekonstrukcji piersi pozwala na odtworzenie ich wyglądu. Aby zakończył się powodzeniem i nie powodował poważnych skutków ubocznych, duże znaczenie ma noszenie odpowiedniej bielizny pooperacyjnej. Co wybrać? Artykuł został napisany przy współpracy ze specjalistami sklepu dlaamazonek.pl.

Dlaczego należy używać biustonosza po operacji piersi?

Operacje piersi są inwazyjne i po ich wykonaniu duże znaczenie ma rekonwalescencja, której zadaniem jest pomoc w zagojeniu się ran oraz prawidłowe uformowanie blizn.

Po operacjach biustu stosowane są biustonosze kompresyjne (kompresujące), które charakteryzują się specjalną budową. Używane są one również jako biustonosz po rekonstrukcji piersi, a także po zabiegach jak mastektomia, powiększenie piersi, zmniejszenie piersi.

Jako że w rejonie pooperacyjnym może dochodzić wtedy do powstawania obrzęków na skutek zaburzeń krążenia tkankowego, stosowanie wyrobów kompresyjnych, które wspomagają krążenie, jest kluczowe. Dodatkowo pomagają w utrzymaniu opatrunku na miejscu, poprawiają komfort i wspierają gojenie się tkanek, zapobiegając tworzeniu się nieestetycznych blizn.

Jak dobrać biustonosz po rekonstrukcji biustu?

Odpowiednio dobrany biustonosz po operacji piersi ma bardzo duże znaczenie. Jak go dobrać?

Wybór biustonosza pooperacyjnego:
– Komfort – dobra bielizna po operacji powinna cechować się wysokim stopniem wygody, dlatego najlepiej wybrać biustonosz zapinany z przodu bez fiszbin oraz na szerokich ramiączkach, który nie powoduje ucisku i jest łatwy w samodzielnym zakładaniu i zdejmowaniu. Materiał, z którego jest wykonany, powinien być przyjemny dla skóry i lekko elastyczny.
– Rozmiar – producenci oferują swoją bieliznę pooperacyjną w różnych rozmiarach, dlatego należy dobrać go do swojej sylwetki. W doborze pomocne są tabele rozmiarowe.
– Regulacja – dobry biustonosz powinien cechować się szeroką regulacją za pomocą haftek i ramiączek dla indywidualnego dopasowania.
– Kolor – biustonosze pooperacyjne oferowane są w różnych kolorach do wyboru, na przykład czarny, beżowy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *