Aplikacja do skanowania i odczytywania faktur OCR – dlaczego warto?

Poszukując rozwiązań dla swojej firmy, które pozwoliłyby upłynnić i wzmocnić jej działania, warto zwrócić uwagę na program do rozczytywania i skanowania faktur. Jest to rozwiązanie, które z pewnością pozwoli przyspieszyć procesy po stronie księgowości. Dowiedz się, jak zaoszczędzić mnóstwo czasu w prowadzeniu działalności. Kwestie te zostaną przedstawione szerzej w niniejszym artykule. 

Aplikacja do skanowania i rozczytywania faktur OCR

OCR to tak naprawdę nazwa technologii pozwalającej na sprawnie rozczytywanie faktur dzięki optycznemu rozpoznawaniu obrazu. Jak się okazuje, technologia tak znalazła zastosowanie również w dziedzinie biznesowej. Comarch OCR to aplikacja, która pozwala na błyskawiczne wprowadzanie do rejestrów VAT każdą fakturę. Aby móc skorzystać z tej usługi należy mieć dostęp do Internetu, oraz skaner, albo aparat fotograficzny. Następnie Comarch OCR dokładnie skanuje przesłane dokumenty, odczytuje kluczowe dane i kataloguje je. Omawiana aplikacja działa na zasadzie chmury i pozwala na znaczne przyspieszenie digitalizacji firmy.

 

Narzędzie do wprowadzania faktur

Aplikacja do skanowania i rozczytywania faktur OCR wyręcza pracowników w ręcznym rozczytywaniu i wprowadzaniu danych z faktury. Chmurowe narzędzie umożliwia rozpoznawanie znaków w całym tekście w plikach graficznych, takich jak:

  • PDF,
  • JPG,
  • JPEG,
  • TIFF,
  • PNG.

Aplikacja rozpoznaje określone dane, które mają kluczowe znaczenie. Będą to m.in. kontrahenci, kwoty brutto i netto, VAT, opisy i numery faktur. Następnie pozyskane dane dzięki wykorzystanej technologii, przenosi dane do wskazanych oprogramowań księgowych. Może to być np. rejestr VAT. Omawiając programy do skanowania i wczytywania faktur, warto wspomnieć też o ERT XT. Jest to program, na który także warto zwrócić uwagę, ponieważ umożliwia on kompleksowe prowadzenie każdego rodzaju księgowości. Wykorzystuje przy tym chmurę Comarch i zapewnia księgowość online.

Aplikacja OCR – korzyści

Omawiając to przydatne narzędzie, jakim jest Comarch OCR, warto omówić również korzyści płynące z używania tej aplikacji. Przede wszystkim, jak wspomniano wcześniej, OCR umożliwia skanowanie i rozczytywanie faktur, dodatkowo dokonując na końcu segregację danych, które później można z szybkością i łatwością zlokalizować. Trzeba przyznać, że pozwoli to zaoszczędzić sporo czasu i przeznaczyć go na inne gałęzie firmy, które warto rozwijać. Przyspiesza to także w znaczący sposób digitalizację firmy. Pewne procesy mogą zostać znacznie przyspieszone, dzięki czemu firma zaczyna się szybciej rozwijać, zaoszczędzając cenny czas. Wybór takiej aplikacji może również wpłynąć na ogólny wzrost efektywności pracy całego przedsiębiorstwa. Dzięki zastąpieniu ręcznego wprowadzania danych aplikacją można też zaoszczędzić pieniądze, ponieważ nie przytrafią się żadne pomyłki. Warto także podkreślić, że aplikacja Comarch OCR jest bardzo wygodna i łatwa w użytkowaniu. Aplikacja do skanowania i rozczytywania faktur OCR może okazać się bardzo przydatnym rozwiązaniem, które pozwoli usprawnić pracę księgowości i rozwinie efektywność firmy, co także przełoży się na rozwój i większe zyski

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *