Książki religijne i katolickie

Podczas gdy świeckie książki o duchowym aspekcie mogły być wcześniej niemile widziane, coraz łatwiej jest znaleźć książki o duchowych podróżach, przebudzeniach duchowych, które należy rozumieć jako w pełni świadome życie – tu i teraz.

Doświadczenia religijne są mieszane: niektórzy doświadczyli przemocy lub napaści w imię religii i zostali odarci ze swoich przekonań. Inni czują się bardziej zadomowieni i swobodniejsi ze swoją wiarą. Wielu z tych postaci znajduje się pośrodku, próbując pogodzić to, czego nauczyli ich wspólnoty religijne, z ich osobistymi przekonaniami, tożsamością i reakcjami na świat. Prawda jest taka, że wiara i religijna może być często skomplikowana dla jednostki, a większość ludzi wierzących doświadcza od czasu do czasu zwątpienia, kwestionowania i rozczarowania.

Beletrystyka religijna – co czytać? https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/beletrystyka-religijna-co-czytac/

Wiara jest osobista. W sposobie, w jaki definiujemy jedno potężne słowo, można znaleźć piękno. Niektórzy definiują wiarę jako Boga, inni jako ducha, wiarę, światło, znaczenie lub nadzieję. Wiara opisuje coś większego niż ludzkie doświadczenie, które wykracza poza życie, a jednak czyni je bardziej znaczącym. Przez wieki w jej imieniu toczono wojny. A jednak, ponieważ wiara zachęca do więzi i wspólnoty, może zbliżać ludzi.

Książki o tematyce religijnej – co czytać? https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-o-tematyce-religijnej-co-czytac/

Wybraliśmy kilka prowokujących do myślenia książek, aby rozpocząć waszą osobistą duchową podróż. Niezależnie od tego, czy porzuciłeś swoją dziecięcą wiarę, dopiero zaczynasz kwestionować, czy też szczęśliwie osiedliłeś się w permanentnym stanie otwartego umysłu na temat Boga lub bogów, to są książki dla Ciebie.

Dojrzałe spojrzenie na chrześcijaństwo – Teologia w przyszłości

Treść książki obraca się wokół pytania o sens ludzkiego istnienia w doczesności. Autor poszukuje odpowiedzi na to pytanie w kontekście: religii, kultur, systemów politycznych… Owocem tych poszukiwań jest ustalenie, że człowiek został powołany przez Boga, aby tworzył… na podobieństwo Boże. Tworzenie stanowi sens ludzkiej egzystencji w doczesności.

W pierwszym odruch czytelnik może odnieść wrażenie, że jest to theology fiction. Ale po głębszym przemyśleniu, może odnaleźć odpowiedzi na najistotniejsze pytanie stawiane sobie przez ludzi; jaki jest sens ludzkiego życia w doczesności?… Tekst ten pokazuje, że warto żyć, warto zawierzyć Bogu, warto być z drugim. Moim zdaniem, zasada ludzkiego życia sprowadza się do Jezusowego polecenia- rób to co byś chciał, żeby inni robili tobie.

Niekonwencjonalny sposób odnosząca się do tematyki wiary w Imperatywie Boga

Autor sugeruje, że wszyscy jesteśmy na Boga skazani, religijnie zniewoleni do tego stopnia, że już  nie jesteśmy w stanie zidentyfikować źródła naszej tożsamości, która, w przekonaniu autora książki, jest raczej  schizotożsamością – chodzi o efekt nałożenie na kulturę Słowian płaszcza ideologii katolickiej. Niemniej, już na okładce książki znajdziemy podpowiedź, że przeciwstawiając Boga Porządku chrześcijańskiemu Bogu Cudów, możemy wydostać się z religijnego zamroczenia poszukując sensu i korzeni ludzkiej moralności w filozofii przyrody, w syntezie serca i rozumu. Stąd tak duże znaczenie w percepcji Boga nadał autor zagadnieniom naukowym, przekonując Czytelnika, że współcześnie nauka i sztuka wiedzą o Bogu więcej niż religia.

Cenne materiały odnoszące się do duchowej sfery człowieczeństwa w Genezie duszy

To opowieść o sile człowieka pozbawionego swojego szczęścia, sile miłości i możliwych konsekwencjach tychże uczuć. Książka osadzona w tematyce science – fiction, dopiero po ocenie kilku osób usłyszałem, że jest także historią wspaniałej miłości, takiej prawdziwej.

W książce autor próbował zamieścić też kilka ciekawostek związanych ze stworzeniem człowieka z biblijnego punktu widzenia. Bauer rekonstruuje Ewę za pomocą jednego ze swoich żeber korzystając ze specjalnej maszyny Reko. Głównym przekazem książki było to, że wszystko jest zapisane z góry i trzeba wierzyć w słuszność swoich działań nawet gdy wszystko już stracone. Najważniejsza jest miłość a nadzieja umiera ostatnia.

Poznajmy więc książki o tematyce religijnej, które warto przeczytać. Z pewnością odnajdziemy w nich głębię podbudowującą naszą wiarę.

https://www.psychoskok.pl/kategoria-produktu/poradniki/religijne/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *