Kiedy warto wybrać się na wizytę do psychologa?

Zbyt duża ilość stresu związanego z pracą czy szkołą może prowadzić do powstawania wielu zaburzeń psychicznych. Z początku niewinne kłopoty z czasem przemieniają się w ogromny problem, którego nie sposób rozwiązać bez wizyty u specjalisty. Dobry psycholog to wsparcie na każdym etapie życie. Kiedy wato go odwiedzić? Dowiesz się tego z dzisiejszego artykułu.

 

Sama farmakoterapia to zbyt mało

Osoby zmagające się z depresją czy nerwicą lękową bardzo często decydują się na farmakoterapię. Tabletki zapisane przez psychiatrę przynoszą szybką ulgę, ale nie rozwiązują problemu. Szybko więc okazuje się, że koniec kuracji to powrót dolegliwości i dalsze życie w ogromnym bólu. Warto wiedzieć, że psycholog Warszawa jest w stanie przepracować z nami chorobę w taki sposób, byśmy zrozumieli istotę problemu i zaczęli przeprogramowywać nasz mózg w taki sposób, aby móc poradzić sobie z chorobą bez leków. Oczywiście nie można powiedzieć, że tabletki są niepotrzebne. Bez nich bardzo trudno rozpocząć terapię i w wielu sytuacjach są one wręcz wymagane, by wygasić silne dolegliwości. Dopiero wtedy przydaje się fachowa psychoterapia Warszawa, podczas której powoli uczymy żyć się w nowej rzeczywistości.

Psychoterapeuta Warszawa jest w stanie pomóc nam w takich chorobach jak:

  • Depresja,
  • nerwica lękowa,
  • hipochondria,
  • fobia,
  • schizofrenia.

Pomimo że każda z tych jednostek wymaga czasowego włączenia farmakologii, to bez psychoterapii może być bardzo trudno wrócić do normalnego funkcjonowania. Stosowanie leków latami nie jest ani zdrowe, ani wymagane, jeśli dodatkowo zdecydujemy się na terapię psychologiczną.

Dlaczego tak ważna jest pomoc specjalisty?

Problemy natury psychicznej są bardzo częste, ale spora część osób unika pójścia do lekarza. Trudno wytłumaczyć, dlaczego tak się dzieje. Prawdopodobnie chodzi tu o wstyd, ale lekarz psychiatra jest dokładnie takim samym specjalistą jak kardiolog czy ortopeda, a do nich chodzimy, jak tylko zaistnieje taka potrzeba.

Ogromnym problemem są zaburzenia psychiczne u dzieci, które mają różne podłoże i nieleczone potrafią spowodować wiele problemów. Dobry psycholog dziecięcy Warszawa jest w stanie określić przyczynę i wdrożyć odpowiednie leczenie. Pamiętajmy jednak, że wyjście z chorób psychicznych jest procesem, który trwa miesiącami, czasami latami. Takich problemów nie da się rozwiązać na jednej wizycie, bo wiążą się one z przepracowaniem wielu wcześniejszych lat i zmianie wzorców myślenia. Na to wszystko potrzeba czasu dlatego tak ważna jest systematyczność i niezniechęcanie się po 2-3 wizytach.

Zanim udamy się do psychologa, warto wybrać odpowiedniego specjalistę, który będzie miał doświadczenie i wiedzę pozwalającą pozbyć się problemów. Jeśli chcesz mieć pewność, że efekt kuracji będzie właściwy, to z pomocą przyjdzie polecany psycholog Warszawa, który przyjmuje pacjentów w poradni Inrelatio. Decydując się na terapię w tym miejscu, możemy być niemal pewni, że na efekty nie trzeba będzie czekać latami, a pojawią się szybko i to niezależnie od dodatkowej farmakoterapii zapisanej przez lekarza psychiatrę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *