Smaczne i zdrowe przysmaki dla psów – co wybrać?

Na rynku znaleźć można bardzo szeroki wybór smakołyków dla psów. Niestety część z nich, pomimo że jest smaczna, nie należy do najzdrowszych. To właśnie dlatego, zanim zakupimy kolejną przekąskę, powinniśmy zastanowić się, co dla naszego psa jest nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zdrowe.

Smaczne i naturalne – dlaczego warto kupować żwacze wołowe dla psów?

Żwacze wołowe dla psów są naturalnymi przekąskami, to nic innego jak suszone żołądki wołowe, które z racji bardzo intensywnego zapachu smakują psom. Sam smak to jednak nie wszystko. Jako że posiadają w swoim składzie bardzo dużą ilość pożytecznych bakterii, pomagają psom z obniżoną odpornością i problemami jelitowymi. Żwacze wołowe dla psów to prawdziwe bogactwo witamin i minerałów potrzebnych do prawidłowego działania organizmu. Nie ma chyba na świecie psa, który pogardziłby aromatycznym żwaczem wołowym pochodzenia naturalnego.

Pamiętajmy jednak, by decydując się na zakup żwaczy wybierać wyłącznie te pozbawione sztucznych dodatków. Zamiast ładnie poćwiartowanych przekąsek wybierajmy naturalne, duże żwacze wołowe dla psów, bo mają one jeszcze jedną zaletę. Zaspokajają potrzebę żucia. Czworonogi karmione suchymi karmami lub mokrymi mieszankami pozbawione są tej psiej przyjemności, co bardzo często skutkuje podgryzaniem różnych przedmiotów w domu, zjadaniem śmieci i innych niebezpiecznych dla nich przedmiotów. Podając psu wołowego żwacza, mamy pewność, że jest on całkowicie bezpieczny, bo przekąski te nie zawierają kości. Mogą więc zjadać je nawet zwierzaki przyzwyczajone do domowego jedzenia.

Nie każda przekąska będzie dla naszych psów dobra

W sklepach zoologicznych znaleźć można piękne i kolorowe przysmaki, których smak być może psom odpowiada, ale skład pozostawia wiele do życzenia. Takie jedzenie nie jest dobre, przyczynia się do powstawania próchnicy, która jest przecież bardzo trudna do leczenia. Przez takie jedzenie bardzo mocno zostaje też obciążony układ pokarmowy, mogą pojawiać się problemy żołądkowo-jelitowe i alergie. Powinniśmy zrobić więc wszystko, by nasz zwierzak otrzymywał jedzenie jak najbardziej zbliżone do naturalnego. Tylko wtedy będzie cieszył się zdrowiem przez długie lata i nie nabawi się uczulenia na dodatki do psiej żywności.

Żwacze wołowe dla psów wydają się więc idealną przekąską, która jest nie tylko zdrowa, ale przede wszystkim bardzo smaczna. Ten przysmak jest szczególnie polecany psom zajadającym się podczas spacerów różnymi śmieciami. Żwacze zaspokajają potrzebę żucia, dlatego bardzo często psy rezygnują z jedzenia śmieci na rzecz właśnie wołowych żwaczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *