Gdzie zorganizować konferencje na zamku?

Zamek jako miejsce konferencji? To brzmi ciekawie, dlatego przyjrzymy się dwóm obiektom, które posiadają odpowiednie zaplecze biznesowe.

Hotel Zamek Pułtusk*** Dom Polonii
To obiekt, który mieści się w XV-wiecznym renesansowym zamku na wzgórzu, otoczony malowniczym parkiem nad Narwią. Na wzgórze zamkowe prowadzi brukowany trakt wiodący do głównej bramy strzeżonej przez dwie baszty. Nic dziwnego, że Hotel Zamek Pułtusk*** Dom Polonii uważany jest za jedną z najładniejszych budowli na Mazowszu.

Do dyspozycji organizatorów eventów jest 6 sal konferencyjnych. W największej Sali Manez (powierzchnia 406 m2) można zorganizować spotkanie nawet na 550 osób. Do mniejszych spotkań sprawdzą się bardziej kameralne pomieszczenia, jak Sala Kominkowa czy Sala Biblioteki. Konferencje na zamku można uatrakcyjnić wystrzałami z XVII-wiecznych armat na dziedzińcu zamkowym.

Dla uczestników konferencji, szkoleń i innych spotkań firmowych można przygotować ciekawe atrakcje jak rejs gondolami, rowerkami wodnymi, spływ kajakowy, grę w tenisa czy relaks SPA. Baza hotelowa obejmuje 101 miejsc w Zamku oraz 60 miejsc w obiektach położnych na Podzamczu – Stanica Wodna, Kasztel, Apartament Myśliwiecki.

Na koniec warto wspomnieć o znanych gościach tego obiektu. Wśród nich m. in. Zygmunt III Waza, August II Mocny, Cesarz Napoleon I czy car Rosji Aleksander I Pawłowicz. Będąc na Zamku warto się uważnie rozglądać, bowiem według legend można spotkać tutaj ducha szwedzkiego rajtara.

Zamek Biskupi Janów Podlaski
Historia tego Zamku, malowniczo położonego w sercu Parku Krajobrazowego Podlaski Przełom Bugu, sięga XV wieku, a zachowane mury XVIII wieku. Obecnie jest to obiekt, który łączy tradycję z nowoczesnością – obok malowniczych terenów zielonych, salonów historycznych znajdziemy tu 15 sal konferencyjnych, strefę wellness z krytym basenem, jacuzzi i strefą saun, Centrum Rehabilitacji czy 199 pokoi i apartamentów. Strefa biznesowa o powierzchni ponad 1500 m² usytuowana jest pod dziedzińcem Zamku. System połączeń podziemnych umożliwia przemieszczanie się pomiędzy salami konferencyjnymi, budynkiem głównym, restauracją oraz budynkami Podzamcza i Centrum SPA.

Legenda Zamku Biskupiego Janów Podlaski wiąże się ze Świątynią Dumania i duchem Adama Naruszewicza. Wzniesiona z polnego kamienia w 1790 roku grota była pracownią biskupa Naruszewicza – ojca polskiego klasycyzmu, dziejopisarza i poety. Zgodnie z tradycją podlaską Adam Naruszewicz tutaj opracowywał tezy do Konstytucji 3-maja i przepowiedział upadek Rzeczypospolitej. Legenda głosi, że Zamek na wzgórzu połączony jest z grotą podziemnym przejściem, którym nadal spaceruje duch Adama Naruszewicza.

Polecamy serwis www.e-konferencje.pl, w którym znajdą Państwo katalog obiektów biznesowych na konferencje, szkolenia, eventy czy wesela. Na stronie szkolenia24h.pl – zobacz szkolenia i kursy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *