Ekspres do hotelu. Jak zachwycić gości wyśmienitą kawą?

O poranku, do deseru, a może na podwieczorek? Kawa wspaniale smakuje o wielu porach dnia. Gdy chcesz, by jej aromat i smak oczarowały gości Twojego hotelu, wybierz ekspres, który zapewni najwyższą i powtarzalną jakość każdej filiżanki. Zobacz, na jakie parametry warto zwrócić uwagę przy wyborze ekspresu do hotelu!

Jaki ekspres do kawy do hotelu warto zamówić?

Ekspresy do kawy to rodzina urządzeń o zróżnicowanej budowie i zasadzie działania. Jaki ekspres do kawy do hotelu wybrać?

W branży hotelowej najlepszym zakupem będzie ekspres ciśnieniowy. Dzięki wykorzystaniu wysokiego ciśnienia przygotowuje on wspaniałą kawę, która ma w sobie o wiele więcej aromatu i smaku niż kawa z ekspresu przelewowego czy kapsułkowego.

Ekspresy ciśnieniowe dzielone są na dwie kategorie, czyli na ekspresy automatyczne i kolbowe. Warto wziąć pod uwagę pierwszy wariant, ponieważ automatyczne ekspresy do kawy są bardzo proste w obsłudze, ale także wszechstronne, ponieważ dzięki nim można szybko przygotować wiele pysznych napojów z użyciem kawy i nie tylko. Takie możliwości dają również profesjonalne ekspresy Franke, które często wybierane są do obiektów hotelowych – coffeeon.pl/biznes/hotel/.

Automatyczne ekspresy do kawy wyposażone są we własne młynki do kawy ziarnistej, która mielona jest przed przyrządzeniem naparu. Również wykorzystują systemy do spieniania mleka, by przygotować z niego puszystą piankę.

Automatyczne ekspresy do kawy – najważniejsze parametry

Wybierając automatyczny ekspres do kawy do hotelu, warto uwzględnić poniższe kwestie:

Wydajność ekspresuDobierana w zależności od liczby przygotowywanych filiżanek kawy na dzień. Ekspres o wysokiej wydajności to pewność, że posłuży on na długi czas, nawet wtedy, gdy będzie intensywnie eksploatowany.

Pojemność ekspresu lub możliwość podłączenia go do instalacji wodnejGdy ekspres ma być używany w mniejszym hotelu, można wybrać model o niższej pojemności. Gdy planuje się przygotowywać wiele kaw dziennie, pojemność powinna być wyższa lub ekspres powinien pozwalać na podłączenie go do źródła wody.

Menu i możliwość personalizacjiDobry ekspres powinien prezentować wiele pozycji w menu, a także pozwalać na zmianę przepisów, na przykład pod kątem intensywności naparu czy pianki.

Prosta obsługaWyświetlacz i czytelnie opisane funkcje pozwolą na szybkie i łatwe przyrządzenie kawy przez każdego pracownika. Dodatkowym plusem będą programy do automatycznego czyszczenia ekspresu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *