Dzień Matki – jaką kupić książkę?

Matki, mamy, mamusie. Kobiety o wielkim i silnym jak dzwon sercu możemy nazywać tak, jak lubimy najbardziej, byle z należytym szacunkiem.

Bywają sytuacje, w których każdy z nas myśli sobie, co gdyby nie mama. I tak właśnie jest. To one towarzyszą nam od pierwszych sekund na tym świecie. To właśnie mamy trzymają nas za rączki. Całują w siniaka, który od razu przestaje dokuczać. Gotują nam wspaniałe potrawy, których zapach przez lata utrzymuje się w naszych nosach i przypomina o cudownych czasach z dzieciństwa.

Masz już prezent? Kup książkę na Dzień Matki!

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/pozytywna-ksiazka-dla-prezent/

Chwile spędzone z naszymi mamami musimy cenić, a je same doceniać z całych sił. Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami, już należy zacząć przygotowania do tak wielkiego dnia. Jednak kupienie prezentu nie zawsze okazuje się prostą sprawą.

I w tym momencie zjawiamy się z życzliwą dłonią, a raczej pomocną książką. Nie ma wspanialszego uczucia niż książka ulubionego artysty, wręczona przez ukochaną pociechę. Jednak jakie tytuły wybrać?

5 najlepszych książek na prezent dla mamy

http://www.prasa24h.pl/18392/5-najlepszych-ksiazek-na-prezent-dla-mamy.html

„Mój mąż drwal”, autorstwa Anny Radziejewskiej. Czy istnieje tytuł, który bardziej wpisuje się w tę magiczną aurę? Anna Radziejewska stworzyła opowieść o wyjątkowej rodzinie. A ich odmienność spowodowana jest nie czym innym jak oryginalnym zawodem męża oraz ich miejscem zamieszkania. Autorka udowadnia, że mieszkanie z dala od ludzi, internetu, technologii, można stworzyć wspaniałe życie, pełne radości i miłości. Głowa rodziny pracuje na łonie natury jako drwal. Mama opiekuje się domem, potomstwem i roztacza poczucie ciepła i bezpieczeństwa. Jednak nie jest to książka opowiadająca jedynie o perypetiach tej jakże fascynującej rodziny. Zawiera ona również wyjątkowo ważne przesłania i hierarchię wartości, która niewymownie różni się od tej przyjętej w zmodernizowanym świecie. To jednak dzięki niej, ta rodzinka wiedzie szczęśliwe życie.

Cechą kobiet jest współczucie i zaradność. Interesują się one nie tylko własnym domem i rodziną, ale pragną pomagać każdemu człowiekowi na świecie. To właśnie dlatego, niektóre z nich uwielbiają dokumenty, powieści faktu.

Przykładem takiej książki jest „Niczyj. Prawdziwe oblicza bezdomności”, w której Ewelina Rubinstein zawarła całą, szarą, smutną prawdę, dotyczącą tej choroby cywilizacji. Bezdomność jest postrzegana jako wina, zbrodnia, kara, jednak autorka dojrzała w ludziach bezdomnych miłość, odwagę, zagubienie i potrzebę wsparcia. Ewelina Rubinstein, jeżdżąc po polskich miastach i rozmawiając z takimi osobami, uchyliła nam rąbek tajemnicy i pozwoliła zajrzeć w ich sercach. Czytając tę publikację bardzo ciężko jest opanować drżenie ust, ciarki na całym ciele. To niesamowite jak dotykająca i trafiająca w serca może być sama prawda, bez fikcji, bez ukrywania faktów i różnych, dziwnych ubarwień. Autorka porównała nie tylko warunki, w których żyją bezdomni, ale też ich historie. Do tej pory, jako przyczyny bezdomności potrafiliśmy wymienić alkoholizm, narkomanię, brak pracy. Teraz jednak, dzięki tej książce, społeczeństwo zrozumie, że powodem takiego przykrego stanu są również wieloletnie waśnie rodzinne, błędy i potknięcia nóg, których już nie da się naprawić. Dzięki „Niczyj. Prawdziwe oblicza bezdomności” społeczeństwo spojrzy na tych ludzi zupełnie inaczej. Przecież na niesienie pomocy nigdy nie jest za późno.

Kolejną proponowaną książką jest „Nić Ariadny”, autorstwa Lidii Tasarz. Kobiety to nie tylko piękne, delikatne i wrażliwe istoty. To także prawdziwe wojowniczki, godne stoczyć walkę z największymi siłami, aby obronić własną rodzinę. Dlaczego więc nie zaproponować kryminału, z taką właśnie kobietą w roli głównej? Monika Palmer budzi się w szpitalnym łóżku, nie wie, kim jest, nie wie, gdzie jest i nie wie, dlaczego się tutaj znalazła. Te wszystkie pytania toczą się w jej głowie przez cały czas, a najgorsze jest to, że nikomu nie może ufać. Kobieta została pozostawiona sama sobie. Odbicie w lustrze wprawia ją w przerażenie, a odkrywanie prawdy o własnej osobie okazuje się niewyobrażalnie trudnym zadaniem, niosącym za sobą ogromne tajemnice i zagadki, skrywane od pokoleń.

Obdarowywanie prezentami jest niesamowitym uczuciem. Możemy ujrzeć wtedy radość, uśmiech i wdzięczność na twarzach osób, które kochamy. Jednak mimo występowania Dnia Matki w kalendarzu, nie możemy zapominać, aby dziękować i kochać ją każdego dnia.

Co czytać? Książki, po które watro sięgnąć!

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/co-czytac/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *