Książki – co dają

Intelekt, którą wywodzi się z książek, ma kuriozalną skłonność do pobudzania się w czasie.


Po ukończeniu czytaniu książki zespoleniu wątków, treści, myśli, pomysłów, jesteśmy wkomponowani z tym, co już wiemy a tym co właśnie przeczytaliśmy. Integracja jest tworzona, na skutek czego jest to jeszcze w wyższym stopniu owocne.

Czym więcej czytamy, tym mocniej łączymy się i tym szersze staje się nasze zrozumienie. Powinno się czytać książki z różnych kategorii literatury, aby poprawić nasze pojęcie świata — czytaj beletrystykę, psychologię, dokumenty, ekonomię, klasykę, podręczniki, przewodniki i wiele innych. Na skutek czytaniu książek możliwe staje się generowanie zależność między różnymi książkami, kojarzenie różnych koncepcji możliwe jest tworzenia nowych.
Ta doświadczenie jest korzystne dla każdego i może to wykorzystać. Chodzi o to, aby zrozumieć jak żyć, rozwijać jako osoba. Zrozumienie tego, co poznajemy czytając, harmonizuje z nami w naszych myślach, tworzy się niespotykane źródło do tożsamości w każdej sytuacji. Pozostaje to na na całe życie.

Poznaj co daje czytanie książek – http://autorzy365.pl/co-daje-czytanie-ksiazek_a6009

Czytanie wymaga pewnego stopnia ostrości i koncentracji.

Zakończenie długiej, ciekawe książki domaga się pewnego poziomu samodyscypliny.
Czytanie książki może być procesem medytacyjnym. Czytając kierujemy ostrość naszego umysłu na słowa w książce. Biegłość do ulepszania pojedynczej, wymagającej aktywności przez długotrwały czas staje się cenna. Umiejętność dobrego skupienia jest cennym zasobem.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *