Specjalne poduszki dla ciężarnych – czy warto w nie inwestować?

Specjalne poduszki dla ciężarnych – czy warto w nie inwestować?
5 (100%) 1 vote

Poduszki do spania w ciąży są nieco droższe od tradycyjnych poduszek. Wiele przyszłych mam wybiera je jednak ze względu na gwarancję spokojnie przespanej nocy. Czy rzeczywiście warto w nie inwestować? Jakie właściwości posiadają takie poduszki ciążowe?

Jak wyglądają poduszki do spania w ciąży?

Specjalne poduszki ciążowe są przede wszystkim dużo większe od klasycznych oraz posiadają rozmaite, fantazyjne kształty. Chodzi bowiem o to, aby optymalne podparcie zyskała nie tylko głowa, ale również ręce, nogi, kręgosłup… no i oczywiście brzuch. W sklepach można najczęściej znaleźć wersje poduszek w kształcie długiego wałka, litery I, L, U albo cyfry 7. Poduszki do spania w ciąży posiadają wypełnienie, które dostosowuje się do kształtu ciała, a jednocześnie jest antyalergiczne i umożliwia właściwą wentylację.

Poduszki ciążowe – właściwości

Poduszki do spania w ciąży pełnią wiele różnych funkcji. Dzięki nim przyszłe mamy zyskują gwarancję spokojnie przespanej nocy. Poduszka redukuje bowiem dyskomfort, które odczuwają kobiety, szczególnie w końcowej fazie ciąży. Poduszki ciążowe przede wszystkim odciążą zmęczony kręgosłup, zmniejszą bolesność nóg, ramion oraz karku. Poza tym ograniczą obrzęki nóg, z którymi często borykają się kobiety oraz poprawią ukrwienie. Poduszki do spania w ciąży spowodują też, że przyszłym mamom będzie łatwiej wybrać optymalną pozycję do spania, a w konsekwencji poduszki zlikwidują problem bezsenności.

Poduszki ciążowe tylko dla ciężarnych?

Na marginesie warto wskazać, że poduszki do spania w ciąży przydadzą się nie tylko ciężarnym. Po porodzie również znajdą szerokie zastosowanie. Można z nich uczynić poduszki rehabilitacyjne albo specjalne poduszki do karmienia piersią. Poduszki ciążowe w kształcie litery U są również powszechnie wykorzystywane jako ograniczniki na łóżko. Dzięki nim maluch nie spadnie z wysokiego materaca. No a w późniejszym okresie życia takie miłe w dotyku poduszki, mogą posłużyć do zabawy. Poduszki ciążowe docenią również osoby, borykające się z różnymi schorzeniami kręgosłupa i poszczególnych stawów.

Poduszki do spania w ciąży – jak wybrać najlepszy model?

Decydując się na specjalistyczną poduszkę ciążową, należy starannie wybrać model, dostosowany do potrzeb przyszłej mamy. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na rozmiar poduszki, rodzaj jej wypełnienia, a także kształt, który umożliwi odpowiednie ułożenie ciała. Warto też wybrać poduszkę, która posiada zdejmowalną poszewkę. Dzięki temu będzie ją można łatwo wyprać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *