Rodzaje kataru i sposoby leczenia kataru u dziecka

Katar w organizmie wywołują zazwyczaj trzy czynniki: bakterie, wirusy oraz alergeny. Warto wiedzieć, co wywołuje konkretny katar, gdyż dzięki temu można będzie zastosować odpowiednie leczenie. Szczególnie zaś ma to znaczenie w przypadku dzieci.

Opis rodzajów kataru

Jak już zaznaczono, to w jaki sposób przebiegać będzie leczenie kataru zależy od tego, jaki jest jego rodzaj. Otóż, katar na tle wirusowym wywoływany jest najczęściej przez wirusy z grupy rhinowirusów. Można się nim łatwo zarazić, ponieważ wystarczy sam kontakt z osobą zakatarzoną. Następny rodzaj kataru to katar bakteryjny, nazywany również katarem ropnym. W jego przypadku pojawia się charakterystyczna, zielona wydzielina. Trzeci rodzaj kataru to katar alergiczny, wodnisty, któremu najczęściej towarzyszy zapalenie spojówek. Jeżeli natomiast ktoś ma ciągle zatkany nos, to mówimy o katarze przewlekłym. Każdy z tych rodzajów kataru należy skutecznie zwalczać, gdyż jedynie w ten sposób można będzie lepiej się poczuć na co dzień. Ma to natomiast tym większe znaczenie, jeśli katar występuje u dzieci. Wówczas znalezienie przyczyny jest jeszcze bardziej istotne. Nie można też zaprzeczyć, że wtedy liczy się samo nastawienie rodziców, związane z tym, jak leczą dziecko. W pierwszej kolejności powinni oni bowiem zastosować domowe metody walki z katarem.

 

Jak walczyć z katarem domowymi sposobami?

Rodzice powinni dbać o optymalne nawilżenie powietrza w tych pomieszczeniach, w których znajduje się dziecko. Poza tym, bardzo ważne jest to, aby nawadniali malucha oraz dbali o stosowanie inhalacji, co ma znaczenie dla alergików. Do inhalacji warto używać naturalnych olejków. Natomiast, warto też przejrzeć stronę disnemar.pl, na której znajduje się opis preparatu jakim jest Disnemar. Ta naturalna sól morska idealnie oczyszcza nos, wpływając na poprawę pracy dróg oddechowych. Jest to środek, który pomoże zwalczyć stan chorobowy, nie wywołując żadnych skutków ubocznych. Dlatego warto go stosować, jeśli chcemy pozbyć się kataru u dziecka.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *