E-book dla firmy – możliwości promocyjne, marketingowe

E-book dla firmy, jako nowe możliwości promocyjne i marketingowe, czyli…

jak publikować książki elektroniczne w celach reklamowych, prowadzących do zwiększenia zysku

Wskazówki dotyczące korzystania z książek elektronicznych w celu promowania firmy i zarabiania pieniędzy.

 

Dla przedsiębiorców wzrost czytania e-booków stworzył wiele możliwości marketingowych i dochodowych.

E-book to książka w formie elektronicznej. Aby trafiła do szerokiej dystrybucji, czyli była sprzedawana w wielu znanych księgarniach internetowych, musi być dostępna w kilku formatach: pdf, epub, mobi. E-book powinien mieć nadany numer ISBN – konieczne przy dystrybucji, czyli w sprzedaży na stronach księgarni.

Wcześniejsze formy e-booków, którymi posługiwali się przedsiębiorcy to zazwyczaj dokumenty Adobe PDF, sprzedawane, dystrybuowane za pośrednictwem ich stron internetowych, jako materiały informacyjne. Opcje takie jak druk na żądanie i publikacje cyfrowe, które były bardziej dostępne i tańsze niż tradycyjny druk offsetowy, zwiększyły liczbę samodzielnie publikowanych książek.

 

Skorzystaj z usług wydawniczych – http://www.psychoskok.pl/custom-publishing-instrument-marketingowy-wykorzystujace-uslugi-wydawnicze/ – Wydanie książki w formie drukowanej lub elektronicznej (e-book) dla wsparcia działań marketingowych firmy – czyli custom publishing.

 

Korzystanie z książek w celach marketingowych nie jest niczym nowym, ale pojawienie się książek elektronicznych i drukowanych na żądanie (lub w niskich nakładach) ułatwiło właścicielom firm łatwiejsze i bardziej przystępne tworzenie książek w celu podniesienia ich wiarygodności, a także zaoferowania kolejnego źródła dochodów .

 

Zalety publikacji e-booka

Książki elektroniczne oferują wiele korzyści przedsiębiorcom, w tym:

 • Możliwość szybkiego wprowadzenia publikacji na rynek, w zależności od tematu i celu.
 • Wsparcia działań marketingowych firmy.
 • Niskie koszty publikacji.
 • Zwiększenie wiarygodności firmy na rynku – ludzie nadal są pod wrażeniem publikacji książkowych, szczególnie sprzedanych przez znane księgarnie.
 • Oferowanie kolejnych strumieni dochodów dla Twojej firmy.
 • Możliwość zostania samodzielnym przedsięwzięciem biznesowym.
 • Książki elektroniczne to pasywny dochód, ponieważ tworzy się go raz i może on nadal zarabiać
  dla Ciebie.

 

Wady publikacji e-booka

Podobnie jak wszystkie rzeczy w życiu, istnieją wady tworzenia e-booków, w tym:

 • Rynek jest nasycony i trudno jest zauważyć Twoją książkę.
 • Jakość treści i formatu mają kluczowe znaczenie
  – nie wystarczy już spisać czegoś w formie notatki, aby publikacja została zauważona i zwiększył się popyt i sprzedaż oferowanego produktu.
 • Książki elektroniczne sprzedają się po niższej cenie niż inne produkty, co oznacza, że ​​musisz sporo sprzedać, by zarabiać.

E-book dla Twojej firmy

Być może nie postrzegasz siebie jako autora, niemniej jednak publikacja e-booków może oferować świetne korzyści marketingowe. E-book może pomóc Ci zwiększyć swoją wiarygodność. Dzięki temu potencjalni partnerzy i klienci mogą zobaczyć Ciebie (i twoją firmę) jako eksperta, a tym samym z większym prawdopodobieństwem wybrać Twoje usługi lub produkty. Może to także ułatwić zauważenie Twoich kampanii reklamowych. Wiele mediów poświęca więcej uwagi autorowi i ekspertowi, który ma w swoim dorobku jakieś publikacje.

Szukasz nowych pomysłów marketingowych – skorzystaj z usług wydawniczych – http://www.psychoskok.pl/uslugi-wydawnicze/

Co więcej, przez posiadanie Swojej książki w znanych księgarniach internetowych możesz zwiększyć zasięg firmy na rynku. Dzięki książkom elektronicznym, potencjalni partnerzy i klienci mogą dowiedzieć się o firmie, o Tobie i Twojej fachowej wiedzy z książki, a następnie skontaktować się z Tobą za pośrednictwem witryny internetowej, w celu uzyskania informacji o Twoich usługach lub produktach.

 

 

 

Pisanie i sprzedawanie e-booków

Jeśli chodzi o pisanie e-booków, jeśli chcesz zrobić dobre, trwałe wrażenie, które przynosi korzyści Twojej firmie, musisz skupić się na tych samych aspektach co każdy dobry biznes:

 

 1. Potrzebujesz produktu wysokiej jakości, który w tym przypadku jest książką. Twoja książka powinna nie tylko oferować dobre treści, ale także być profesjonalnie edytowana, sformatowana w celu najlepszego oglądania na e-czytnikach i mieć atrakcyjny wygląd.
 2. Potrzebujesz grupy docelowej, która chce przeczytać książkę, napisaną przez Ciebie. To, że książka znajduje się na liście publikacji dostępnych w księgarniach internetowych, nie oznacza, że ​​zostanie zauważona. Podobnie jak wszystkie firmy, musisz mieć plan marketingowy .
 3. Zaprezentuj swoją książkę na szerokim rynku. Możesz sprzedać swoją książkę w wielu księgarniach internetowych, w tym Empik.com, Publio.pl, virtualo.pl i innych. Klienci, czytelnicy tych księgarni to Twoi potencjalni nowi klienci.
 4. Powiedz ludziom o swojej książce . Dodaj książkę do witryny i materiałów marketingowych. Udostępniaj fragmenty i artykuły związane z tematem swojej publikacji na własnym blogu i innych stronach internetowych.

 

Pomyśl o korzyściach z utworzenia e-booka na podstawie wiedzy jaka posiada twoja firma i docieraj do nowych klientów.

 

Jeden komentarz do “E-book dla firmy – możliwości promocyjne, marketingowe

 • Ebooki to ciekawa forma promocji i promowania treści. Można powiedzieć że to forma content marketingu, tak popularnej teraz. Natomiast pozycjonowania, optymalizacja strony to nas najważniejsze aby zaistnieć w sieci – https://dolp.pl/ – usługi pozycjonowania.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *