Utul dziecko do snu w gnieździe niemowlęcym

Już księżyc zgasł, zapadła noc. Sen zmorzył mą laleczkę. Więc oczka zmruż, i zaśnij już, opowiem Ci bajeczkę.” Kołysanek znamy niezliczoną ilość, ponieważ sen malucha jest najważniejszą czynnością (poza jedzeniem) w pierwszych dniach, tygodniach, czy miesiącach życia. Na temat snu dziecka powstało mnóstwo książek, fora internetowe wręcz się przekrzykują dobrymi radami, a Youtube, czy Instagram nie zostają w tyle.

Mnóstwo drzemek w ciągu doby

To pierwsza i najważniejsza informacja jeżeli chodzi o sen dziecka. Dzieci nie odróżniają dnia od nocy, dlatego ich sen dzieli się z reguły na kilkanaście drzemek, które mogą trwać 20 minut, ale i 3 godziny. Wraz z wiekiem dziecka można zaobserwować zmiany w śnie i coraz większą powtarzalność. Sen można podzielić na wiek maluchów:

  • Noworodek – od 17 do 20 godzin. Jego sen rozbity jest na drzemki 20 minutowe, jak i na takie 3 godzinie. Noworodek nie odróżnia pór dnia.
  • Półroczne niemowlę – od 14 do 16 godzin. Maluch noc utożsamia ze snem, dlatego w ciągu dnia funduje sobie jedną, dwie drzemki 2 godzinnie dla zregenerowania organizmu.
  • Roczne dziecko – około 13 godzin. Roczne dziecko przesypia całą noc, natomiast w ciągu dnia funduje sobie 2 godzinną drzemkę regeneracyjną.

W czym najlepiej usypia się dziecko?

Jeżeli dziecko zasnęło, a Ty chcesz się położyć obok niego polecamy HIT ostatnim miesięcy – gniazdo niemowlęce. Gniazdo niemowlęce to materacyk, który z każdej strony otoczony jest mięciutkimi brzegami, dzięki temu dziecko po pierwsze będzie spało na wznak, a po drugie wysokie brzegi ochronią Maluszka przed wyturlaniem.

Gniazdo niemowlęce jest małe i lekkie, śmiało możesz je przenosić w miejsca, w których aktualnie jesteś. Drzemka na dywanie? A może w Twoim łóżku? Czemu nie! W końcu najważniejsze to być razem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *