Sportowe stroje kąpielowe, czyli co najlepiej założyć na basen?

Odpowiedni sprzęt do pływania jest niezbędny, aby zapewnić przyjemne doznania w trakcie wizyty na basenie. Decydując się na zakup sportowych strojów kąpielowych, należy najpierw zadać sobie pytanie, co najlepiej pasuje obranego stylu użytkowania i stylu pływania, a i oczywiście – figury.

Czy chcesz brać udział w zawodach pływackich? Regularnie ćwiczyć? A może wolisz po prostu dobrze wyglądać podczas swojej wycieczki ze znajomymi do ekskluzywnego hotelu z basenem? Czy jesteś konserwatywny w swoim rozumieniu ubierania się? Czy chcesz zaszaleć? To powinno Ci pomóc w wyborze strojów kąpielowych. Po tym możesz skupić się na estetycznym wyglądzie – strój pływacki, który będzie wyglądał ładnie i będzie wygodny podczas pływania, o to właśnie chodzi.

 

Jednoczęściowy, sportowy strój kąpielowy

W przypadku kobiet najpopularniejszym wyborem jest strój kąpielowy jednoczęściowy, który jak sama nazwa wskazuje, jest jednoczęściowym kostiumem pływackim, który pokrywa cały tułów użytkownika.

Wariant tego, burkini to także jednoczęściowy kostium kąpielowy. Często jest przywdziany przez bardziej konserwatywne osoby, ponieważ obejmuje całe ciało i głowę, z wyjątkiem twarzy. Ważnym jednoczęściowym strojem kąpielowym jest body, które często jest noszone podczas zawodów. Jego materiał mocno otula ciało pływaka, aby:

  • zwiększyć prędkość
  • zmniejszyć opór ruchu w wodzie.

Podobnie jak w przypadku kombinezonu nurka, można odnaleźć różnice w materiale, z którego są zrobione. Często takie stroje kąpielowe sportowe są wykonane z tkanin na bazie lycry, a te nurkowe są często wykonane z neoprenu.

 

Tankini – miły i wygodny kompromis

Tankini oferuje podobny zakres pokrycia ciała do jednoczęściowego stroju kąpielowego, z tym, że jest to zestaw dwuczęściowy. Ten rodzaj strojów kąpielowych jest uważany przez niektórych za zapewniający skromność bliższą jednoczęściowego kombinezonu, ale wraz z wygodami dwuczęściowego kombinezonu, ponieważ nie jest konieczne ściągania całego kombinezonu np. w przypadku chęci skorzystania z toalety.

 

Bikini – najbardziej kusa z opcji

Bikini jest typowym wyborem strojów kąpielowych wśród gwiazd Hollywood, modnych i opalających się. Jest to również dwuczęściowy strój kąpielowy, więc pod tym względem jest podobny do tankini, z wyjątkiem tego, że eksponuje znacznie więcej skóry.

Dwuczęściowe stroje kąpielowe, takie jak bikini i tankini, pozwalają na większą elastyczność jeśli chodzi o styl, ponieważ użytkownik może łączyć różne części górne i dolne różnych zestawów.

Ostateczny wybór odnosi się do osobistych preferencji oraz kwestii dotyczących samego pływania, o jakim wspominaliśmy na początku artykułu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *