5 rad jak kupić dobry nagrobek

Wybór nagrobka to nie taka prosta sprawa, jakby się niektórym wydawało. To w końcu inwestycja na bardzo długie lata, dlatego należy się poważnie zastanowić nad wyborem pomnika.

Poznaj 5 rad jak kupić dobry nagrobek, żeby później nie żałować swojego wyboru.

 

I Wybierz odpowiedni zakład kamieniarski Wybór odpowiedniego zakładu kamieniarskiego to już połowa drogi do sukcesu. Dobry kamieniarz jest w stanie zaproponować odpowiedni model nagrobka, doradzić w wyborze kamienia, a także zamontować pomnik w szybkim czasie na cmentarzu. W jaki sposób rozpoznać dobrego kamieniarza? Na pewno pomoże nam w tym Internet i poszukiwanie opinii o danym zakładzie w sieci. W branży kamieniarskiej najlepiej sprawdza się jednak poczta pantoflowa – warto wysłuchać w tej kwestii opinii rodziny i znajomych.

 

II Wybierz granit jako materiał na nagrobek Granit, marmur, czy trawertyn? A może piaskowiec? Możliwości jest wiele, a wybór kamienia zależy tak naprawdę od upodobań klienta. Najlepszym surowcem na nagrobki są granity, które nie dość, że są mrozoodporne dzięki niskiej nasiąkliwości wodnej, to jeszcze będą nam służyć przez wiele dziesięcioleci. Granit to naprawdę świetny wybór.

 

III Pospaceruj po cmentarzu Jeśli nie wiesz, jaki model nagrobka Cię interesuje, to w pierwszej kolejności odwiedź zakład kamieniarski. Kamieniarz na pewno posiada plac wystawowy z licznymi pomnikami lub też ma ofertę katalogową. Jeśli nadal Cię to nie przekonuje, wybierz się na cmentarz. Pospaceruj po cmentarzu i zrób zdjęcia nagrobków, które najbardziej Ci się podobają. Pokaż je kamieniarzowi, a on przygotuje podobny projekt pomnika nagrobkowego.

 

IV Wybierz akcesoria nagrobkowe Nagrobek to nie tylko kamień i wymiary. To także odpowiednie akcesoria nagrobkowe, a tych na rynku mnogo. Można wybierać i przebierać w wazonach, lampionach, książkach, sercach, czy aniołkach. Tutaj wybór jest bardzo trudny. Wybierając dodatki do nagrobków kieruj się upodobaniami Zmarłego. Może lubił pływać łódką? Można dobrać akcesoria w kształcie łodzi. Dla zmarłego dziecka można dobrać akcesoria nagrobkowe np. w kształcie misia. Możliwości jest bardzo dużo.

 

V Nie czekaj na ostatnią chwilę z montażem Gdy wybrałeś już kamień i akcesoria nagrobkowe, czas na montaż. Masz już wybrany konkretny zakład kamieniarski, więc teraz musisz już tylko czekać na postawienie pomnika. W sezonie może to trwać nawet do kilku tygodni ze względu na to, że nagrobków nie stawia się przez cały rok. Trzeba więc pomyśleć o montażu nagrobka znacznie wcześniej, żeby wiosną lub latem upamiętnić bliską osobę. Jeśli chcemy mieć nagrobek przed Świętem Zmarłych, to na pewno nie czekaj z zakupem do października.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *