Sukces menadżera w pracy

Każdy z nas ceni sobie sukces, ale mało kto wie, że statystycznie to właśnie osoby najciężej pracujące, rzadziej go odnoszą.

Mogłoby się wydawać wręcz odwrotnie. Istnieje nawet stare powiedzenie, że „bez pracy nie ma kołaczy”. Jak się okazuje, to jak bardzo efektywny jest menadżer, zależy od jego sposobu jego zarządzania ludźmi i zasobami. Efektywny menadżer to taki, który wie jak pokierować grupą, realizuje cele wraz z grupą i często nawet z nawiązką. W takiej grupie panuje przyjazna atmosfera, a efekty zależą przecież od pracy całej załogi. Dzięki temu pracownicy są zmotywowani i skupieni na osiągnięciu wspólnych celów. Taki menadżer w firmie jest obecnie na wagę złota. Zdarzają się też menadżerowie nijacy, którzy pomimo starania się, nie odnoszą większych sukcesów. Przez swoje kiepskie zarządzanie ludźmi, muszą zadowalać się przeciętnymi osiągnięciami.

Chcesz być skutecznym managerem? Zainwestuj w szkolenie! W serwisie www.szkolenia24h.pl znajdziesz szkolenia dla managerów z całej Polski.

Najbardziej uciążliwy typ menadżera to typ egoisty. Sukces jest dla niego priorytetem. Sprawdza się tutaj powiedzenie „po trupach do celu”. Ich szybki awans jest efektywny, ale skupiony tylko na ich osobie. Efektywny menadżer ma tak naprawdę dosyć sporo zadań do wypełnienia. Wyznacza cele, planuje je i kontroluje oraz podejmuje decyzje. Jest odpowiedzialny za komunikację, w tym mailową, raportową czy też w formie meetingów. By odnieść sukces, menadżer musi zajmować się rozwojem swoich pracowników, motywować ich do dalszego działania. Do jego obowiązków należy też kontakt z klientami zewnętrznymi oraz dostawcami. Dlatego tak ważne jest tworzenie zgranego i zaufanego zespołu. By odnieść efektywny sukces, nie wystarczy mieć dobrych wyników, ważne jest, aby znać wielu ludzi i mieć ich po swojej stronie.

Jeden komentarz do “Sukces menadżera w pracy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *