Co warto wiedzieć o rękawie termokurczliwym?

Rękaw termokurczliwy powstaje z folii termokurczliwej. Dzięki wysokiej temperaturze następuje jego skurczenie, podczas którego zaczyna przylegać do ścianek danej produktu/pojemnika etc.

Umożliwia to etykiecie dokładnie przywarcie do opakowania, nawet jeżeli posiada ono skomplikowaną budowę. Z rękawów termokurczliwych korzysta wiele drukarni, m.in. Unilogo. Jedną  największych zalet omawianego produktu jest elastyczność oraz kompatybilność zarówno z opakowaniami z tworzyw sztucznych, jak i szklanych czy metalowych. Dostarcza się go w różnych formach np. po pocięciu na mniejsze kawałki lub na rolkach. Aplikacja rękawa odbywa się zarówno w sposób ręczny, jak i mechaniczny. Do potrzeb klienta dobierane są także różne jego parametry, do których zaliczają się m.in. grubość, rodzaj nadruku i szerokość.

Z rękawów termokurczliwych wiele firm korzysta podczas pakowania produktów z wykorzystaniem techniki obukurczania termicznego. Dzięki niej dany towar zyskuje sztywną osłonę i tym samym zabezpieczenie transportowe. Rękaw termokurczliwy chroni również przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, dlatego też najczęściej korzystają z niego przedsiębiorstwa spożywcze, chemiczne i budowlane. Co więcej, rękaw termokurczliwy, po odpowiedniej modyfikacji, może mieć również właściwości antypoślizgowe i pochłaniać szkodliwe promienie UV. Istnieją także rękawy termokurczliwe pochłaniające wilgoć.

Jakie są zalety rękawów termokurczliwych?

Rękaw termokurczliwy jest przede wszystkim trwały. Opakowania i etykiety z niego wykonane są solidne i trudne je rozerwać czy przedziurawić. Dlatego też często używa się ich do produkcji wielopaków, nierzadko narażonych na różne uszkodzenia mechaniczne. Warto dodać, że trwały jest także nadruk wykonany na takim opakowaniu, gdyż nie rozmazuje się ani nie niszczy. To szczególnie istotne, gdy dany produkt jest przewożony na duże odległości lub przechowywany w magazynie przed dłuższy okres.

Rękawy termokurczliwe umożliwiają wykonanie etykiet o wysokiej jakości. To szczególnie ważne dla firm zajmujących się handlem. Profesjonalnie wykonane i estetyczne opakowanie wzbudza większe zainteresowanie kontrahentów. Im lepiej wyglądająca etykieta, tym bardziej kojarzy się ona z wysoką jakością produktu. Dzięki rękawom termokurczliwym można zadrukować nawet całą przestrzeń opakowania i tym samym zawrzeć na nim np. logo firmy i dodatkowe informacje.

Oprócz ochrony i wysokiej jakości wykonania rękaw termokurczliwy umożliwia wydrukowanie etykiety, którą będą cechować wyraźne, intensywne kolory i dobrze widoczne detale. Niekiedy używa się ich również jako plomb zakrywających całe opakowanie. Zabezpiecza to produkt przed niechcianym otwarciem — to często spotykana praktyka podczas pakowania napojów gazowanych, kosmetyków lub artykułów promocyjnych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *