Prezent pod choinkę

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z ciepłem domowego ogniska, piękną choinką i radością z narodzin Jezusa. Mimo tych niewątpliwych zalet, wiadomo, że najmłodsi co roku czekają najbardziej na prezent pod choinkę. Świąteczny prezent według naszych obyczajów jest wkładany pod choinkę tuż po Wigilii. W wielu krajach prezent na święta znajduje się pod drzewkiem lub w skarpecie dzień po Wigilii.

Aby radość z prezentu była szczera, musimy postarać się by prezent pod choinkę odzwierciedlał marzenia lub potrzeby obdarowywanego. Jeśli syn czy córka nie lubią praktycznych podarków w postaci swetra czy rękawiczek, ale chcielibyśmy wręczyć coś praktycznego, możemy dać bon do sklepu odzieżowego. Taki świąteczny prezent będzie się podobał nastolatkom, gdyż mają oni własny specyficzny gust.

Jeśli zapomnieliśmy o podarku ze sklepu możemy dać coś własnego. Nie chodzi tu bynajmniej o własne używane rzeczy. Prezent na święta to także własnej produkcji dżemy, ciastka i pierniki.

Prezent pod choinkę powinien być elegancko i starannie zapakowany. Wymięty i stary papier wyrzućmy. Niedopuszczalne jest ofiarowywanie podarków z przyklejoną ceną. Jeśli zdarzy się nam prezent pod choinkę, który ma nalepkę z ceną, należy dyskretnie ją usunąć. Może bowiem się zdarzyć, że ofiarodawca zapomniał o metce.

Prezent na święta nie powinien być też krępujący. Książki o tematyce tabu lub skąpa bielizna, nie nadają się na prezent pod choinkę dla osób, których nie znamy dobrze. Od lat najbezpieczniejszym prezentem są artykuły papiernicze, notatniki lub kalendarze. Szczególnie jeśli ma być to prezent pod choinkę dla mało znanej osoby.

 

Książki do idealny pomysł na prezent na każdą okazje – Zobacz na stronie – http://tylkorelaks.pl/86-ksiazki-na-prezent – ciekawe książki na prezent.

Świąteczny prezent nie powinien być kolosalnie drogi, gdyż może to sprawić, że ten kto go otrzyma będzie czuł się w obowiązku dać równie drogą rzecz.

Najważniejszą kwestią podczas świąt jest rodzinna, ciepła atmosfera oraz czas spędzony z najbliższymi. Prezent na święta jest ważny i miło jest go otrzymać, ale najistotniejsze i najbardziej magiczne są chwile spędzone z rodziną.

 

Pomysły książek na prezent- http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazka-na-prezent-pomysl-na-prezent/ – jaka książką na prezent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *