Mleko modyfikowane i jego właściwości

Warto wiedzieć o tym, że innowacyjne mleko modyfikowane spełnia naprawdę niezwykle wysokie standardy jakości, tym samym zapewniając całkowite bezpieczeństwo jego stosowania. Przede wszystkim skład takiego mleka musi być zawsze odpowiednio zbilansowany, uwzględniając potrzeby oraz wiek dziecka. Ponadto, musi ono zawierać dokładnie ustalone proporcje składników odżywczych, takich jak białka, tłuszcze, węglowodany oraz składniki mineralne. Co jeszcze trzeba wiedzieć na temat mleka modyfikowanego?

Czym jest mleko modyfikowane?

Niekiedy zdarza się tak, że młoda mama, pomimo najszczerszych chęci, nie może karmić dziecka piersią. Przyczyną może być na przykład niedobór pokarmu czy też choroba wymagająca stosowania leków, które mogą okazać się dla dziecka szkodliwe. Zdarzyć się również może ciężki stan kliniczny dziecka. Czasami występują sytuacje, w których u dziecka jest wrodzony niedobór laktazy czy też została stwierdzona galaktozemia, które również są przeciwwskazaniami do stosowania mleka naturalnego. W takich wypadkach rodzice sięgają po mleko modyfikowane, które zakupić można na https://aptekadziecka.pl/pol_m_DZIECKO_Mleka-411.html. Warto wiedzieć, że jest ono produkowane z mleka krowiego i poddawane procesom technologicznym w celu dostosowania jego składu do potrzeb oraz możliwości niemowlęcia. Wówczas zmienia się proporcje zarówno białek i tłuszczów, jak również składników mineralnych oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych. Do takiego mleka dodaje się niezbędne witaminy oraz wszelkie składniki, które mają za zadanie wspomóc prawidłowy rozwój dziecka.

Mleko modyfikowane a mleko matki

Nie ulega wątpliwości, że mleko matki jest zdecydowanie lepsze niż mleko modyfikowane. W naturalnym mleku kobiecym znajdziemy zdecydowanie więcej aktywnych składników, które mają bardzo dobry wpływ na dziecko. Nie oznacza to jednak, że mleko modyfikowane jest szkodliwe dla dziecka, ponieważ jeżeli nie ma możliwości, aby karmić maluszka mlekiem naturalnym, to wówczas wprowadza się mleko modyfikowane, które jest pokarmem najbardziej zbliżonym do mleka matki. Wszelkie mieszanki, które zastępują mleko, są ściśle kontrolowane, a co za tym idzie, muszą spełniać wiele norm, które nakładane są między innymi przez organy Unii Europejskiej.

Czy mleko modyfikowane jest bezpieczne?

Nad mlekiem modyfikowanym przeprowadzane zostały różnego rodzaju badania, które jednoznacznie stwierdzają, że jest ono w pełni bezpieczne dla niemowląt. Szczególnie w sytuacji, jeżeli kobieta nie może naturalnie karmić swojego dziecka. Jednakże nie powinno się stosować mleka modyfikowanego, jeżeli nie ma do tego żadnych przesłanek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *