Jak zorganizować pracę call center?

Sprzedaż przez Internet oraz telefoniczna mają się obecnie wyjątkowo dobrze. W centra obsługi klienta wiele firm inwestuje więc naprawdę bardzo chętnie. Na co zwrócić uwagę, aby call center funkcjonowało naprawdę bardzo efektywnie?

Jakie osoby odnajdą się, pracując w call center?

Wiele firm, które organizują call center jest przekonanych, że do pracy w dziale telefonicznej obsługi klienta nadaje się każdy chętny. Otóż wcale tak nie jest. Do pracy w call center nadają się osoby, które potrafią przyciągnąć uwagę odbiorcy przez dłuższy czas. Mile widziana jest wysoka kultura osobista, dobra dykcja i przyjemny ton głosu. W przypadku call center liczą się nie tylko zatrudnione w nim osoby, ale także miejsce. Na call center należy wybrać miejsce, w którym pracownicy będą mieli zapewnioną ciszę.

Jak obsługiwani są klienci w centrach call center?

Tworząc systemy call center, należy nie tylko pomyśleć o wybraniu dla niego odpowiedniego miejsca i zatrudnieniu kompetentnych pracowników, ale także o odpowiednim oprogramowaniu. Nowoczesne oprogramowanie przeznaczone specjalnie do call center to sposób na ułatwienie pracy konsultantów. W każdym call center niezbędne jest oprogramowanie, które służy do obsługi zarówno przychodzących, jak i wychodzących połączeń. Co więcej, obecnie w nowoczesnych call center klienci obsługiwani są nie tylko za pośrednictwem telefonu. W wielu call center obsługiwana jest także poczta elektroniczna. Pracownicy call center coraz częściej czatują z klientami. Obsługa wyłącznie połączeń głosowych powoli odchodzi do lamusa. Pracownicy call center potrzebują oczywiście także niezbędnego sprzętu. To przede wszystkim zestawy słuchawkowe, komputery, klawiatury i monitory.

Centrum sprzedaży telefonicznej czy własna infolinia przeznaczona dla klientów we współczesnym świecie nabierają coraz większego znaczenia. Dostępne obecnie systemy call center są bardzo funkcjonalne, a ich wdrożenie nie zajmuje wiele czasu. Co ważne, systemy te są na tyle różnorodne, że każda organizacja może wybrać ten idealnie odpowiadający jej potrzebom.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *