Porównaj instalacje fotowoltaiczne w Twoim regionie. Zrobisz to w kilku krokach

Jeśli chcesz zainwestować w fotowoltaikę, informacjami, które zapewne najbardziej cię interesują są koszt montażu paneli, prognozowane średnie miesięczne rachunki za prąd, czy też czas zwrotu z inwestycji. Jak dotrzeć do takich danych? Okazuje się, że sprawa jest całkiem prosta. Wystarczy skorzystać z internetowego narzędzia, jakim jest porównywarka paneli fotowoltaicznych. Ważne jednak, aby sięgnąć po sprawdzone, rzetelne rozwiązanie i uwzględnić w kalkulacji kilka istotnych elementów, jak lokalizacja, kierunek ustawienia paneli słonecznych, bądź też zasoby słoneczne w danym regionie. Jak znaleźć dobra porównywarkę, i o czym pamiętać porównując oferty? Podpowiadamy.

Jak porównać koszt instalacji fotowoltaicznych?

Sprawdziliśmy dostępne, najbardziej wygodne i dostarczające wyczerpujących informacji rozwiązania. Można m.in. przeprowadzić porównanie ofert fotowoltaiki na fotowo.pl. W tym przypadku zajmie to zaledwie kilka chwil. Proponowana porównywarka paneli fotowoltaicznych wymaga zaznaczenia w formularz online informacji niezbędnych do dokonania kalkulacji. Będą to m.in. moc instalacji (tutaj można policzyć moc w specjalnym kalkulatorze), obiekt dla którego montowana będzie fotowoltaika (dom, firma, gospodarstwo rolne), czy też preferencja dotyczące falownika, samych paneli oraz systemu montażowego. Po wskazaniu potrzebnych danych otrzymujemy informację na temat przybliżonego zakresu cen instalacji, a także czasu zwrotu z inwestycji, czy też oszczędności po 25 latach użytkowania instalacji, a nawet aktualnych możliwości w zakresie uzyskania dotacji do inwestycji. Co ciekawe, jeśli zdecydujemy się na zakup ratalny, podana zostanie nam także wysokość miesięcznej raty. W zasadzie tego typu porównanie ofert fotowoltaiki dostarcza wszystkim danych, które interesują inwestora.

Warto dodać, że podając w formularzu dane kontaktowe uzyskamy bardziej szczegółowe oferty wprost od kilku producentów rozwiązań fotowoltaicznych.

Jakie elementy uwzględnia kalkulacja kosztów montażu paneli fotowoltaicznych?

Trudno byłoby samodzielnie przeprowadzić rzetelną kalkulację kosztów związanych z montażem instalacji fotowoltaicznej. Korzystając z porównywarki zdecydowanie szybkiej i łatwiej dotrzemy do interesujących nas danych, a wynik będzie uwzględniał szereg istotnych czynników. W porównaniu ofert ważne będzie bowiem uwzględnienie m.in. regionu, w którym mieszkamy i planujemy montaż paneli. Lokalizacja wiąże się bezpośrednio z zasobami słonecznymi, czyli tym, ile kilowatogodzin średniorocznie przypada ze słońca na każdy metr kwadratowy.

Poznaj – Gonty czy Papa termozgrzewalna – co wybrać?

Poza warunkami do produkcji prądu z paneli fotowoltaicznych, ważny będzie system montażowy, a zatem to, czy panele zostaną zamontowane na gruncie, czy na dachu. W drugim przypadku trzeba wziąć pod uwagę rodzaj dachu oraz kierunek i kąt nachylenia paneli.

Nie mniej istotne będą czynniki takie jak kolor obramowania paneli, ich rodzaj, czy sposób szklenia, a także dedykowana aplikacja na telefon związana z pracą instalacji.

Pamiętajmy, że porównywarka najskuteczniej przefiltruje dostępne i spełniające nasze oczekiwania oferty. W ten sposób wybór konkretnego rozwiązania będzie zdecydowanie prostszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *