Bezpieczni w ciemności

Coraz krótsze i najczęściej pochmurne jesienne i zimowe dni wpływają na bezpieczeństwo naszych czworonożnych przyjaciół podczas spacerów, które w szybko zapadającym zmroku są praktycznie niewidoczne. Dlatego właśnie odpowiednie zabezpieczenie naszego psa w elementy odblaskowe lub świecące jest niezwykle istotne. Pamiętajmy również o sobie – szczególnie jeśli wybieramy się na wędrówkę z pupilem po nieoświetlonym terenie.

„Nie ma złej pogody, są tylko złe ubrania” – choć to norweskie powiedzenie dotyczy ludzi, łatwo je odnieść do sytuacji czworonogów i ich opiekunów. Niezależnie od pogody i pory roku, z psem na spacer wyjść trzeba, a nasz pupil powinien mieć podczas niego możliwość wybiegania się i „wywąchania”, na przykład na smyczy treningowej. Często jednak zdarza się, że wystarczy, by nasz czworonóg odszedł dosłownie na kilka kroków, a już przestajemy go widzieć, a smycz – jeśli nie jest odblaskowa/ świecąca – może stać się niebezpieczną pułapką dla innych spacerowiczów lub rowerzystów a w rezultacie naszego psa.

Odblaskowe ubranka

Doskonałym rozwiązaniem problemu widoczności psa w ciemności są różnego rodzaju elementy odblaskowe. Przed zakupem warto zastanowić się, jakie warunki powinny spełniać. Jeśli jesteśmy opiekunem psa długowłosego, kupowanie obroży odblaskowej nie ma sensu – zginie w długiej sierści. Przy takich rasach lepiej sprawdzą się kamizelki / płaszczyki odblaskowe (fluorescencyjne). Nie tylko zapewnią naszym pupilom świetną widoczność, ale też zabezpieczą je przed wilgocią a nawet chłodnymi podmuchami wiatru. Dodatkowo można je zaopatrzyć w migającą przywieszkę (na przykład ładowaną przez USB) – najlepiej zamocowaną tak, by pies nie widział światełka, bo mogłoby to drażnić jego czuły wzrok. To rozwiązanie sprawdzi się również u pozostałych psów – przywieszka może być zamocowana do zwykłych szelek lub obroży lub do szelek czy obroży odblaskowych – to z pewnością podniesie bezpieczeństwo zwierzaka. Dobrym rozwiązaniem są też specjalne nakładki LED lub fluorescencyjne, które można mocować za pomocą rzepów do wszystkich standardowych elementów psiego ekwipunku. Możemy też wybrać wersję mocowaną magnetycznie lub przewlekaną przez obrożę lub szelki.

Obroże mogą mieć różne źródła światła. Ostatnio najmodniejsze są LED, ładowane przez USB. Zazwyczaj można w nich ustawić tryb świecenia (migający lub ciągły), nie są ciężkie, a jedno ładowanie wystarcza na kilka spacerów. Jeśli wolimy tradycyjne rozwiązania, możemy wybrać obroże lub szelki z elementami odblaskowymi. Pamiętajmy, że wszystkie zasilane akcesoria powinny być odporne na zachlapania. Jeżeli prowadzimy psa na smyczy, warto pomyśleć o zakupie fluorescencyjnej lub świecącej wersji. To rozwiązanie szczególnie przyda się w miejscach, w których mijamy dużo spacerowiczów i rowerzystów.

Jeśli trasa naszych spacerów przebiega w miejscach słabo oświetlonych, powinniśmy zadbać również o własne bezpieczeństwo – na przykład zakładając kamizelkę odblaskową lub przyczepiając w kilku miejscach odblaski, czy też lampki LED. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule na stronie www.maxizoo.pl/magazyn/pies/akcesoria/bezpieczenstwo-w-ciemnosci/

Zabawy w ciemności

Czy jesień i zima ma pozbawić naszego pupila zabawy w ulubione aportowanie? Na pewno nie! Jednak nawet dla psów, które przecież mają o wiele lepszy wzrok od ludzi, odnalezienie piłeczki w ciemności może być nie lada wyzwaniem. W ofercie Maxi Zoo można znaleźć zarówno świecące piłki, jak i frisbee – to doskonałe rozwiązanie zapewni naszym pupilom odpowiednią porcję rozrywki i ruchu podczas spacerów.

Do końca października Maxi Zoo oferuje swoim klientom produkty z kategorii „Widoczny w ciemności” w promocji – za zakup minimum dwóch produktów można otrzymać 20% rabatu. Oferta dotyczy wyłącznie produktów z kategorii „Widoczny w ciemności” (smycze, obroże, szelki, kamizelki), ubranka oraz akcesoria świecące, migające, neonowe lub z widocznymi elementami fluorescencyjnymi i jest dostępna tylko w sklepach stacjonarnych Maxi Zoo. Więcej informacji na ten temat znajduje się tutaj: www.maxizoo.pl/promocje-oferty/sklepy-stacjonarne/

Spacery w ciemności też mogą być przyjemne – pod warunkiem jednak, że zadbamy o bezpieczeństwo naszych pupili i nasze własne.

*******

Maxi Zoo weszło na polski rynek w 2012 roku i od tego momentu jest najprężniej rozwijającą się siecią sklepów dla zwierząt w naszym kraju. W 2019 roku Maxi Zoo Polska po raz 6 zdobyło tytuł: „NAJLEPSZY SKLEP STACJONARNY” w konkursie TOP FOR DOG 2020 stając się ponownie numerem 1 wśród sklepów dla zwierząt. Aktualnie spółka dysponuje 55 sklepami działającymi w kilkunastu miastach, m.in. w: Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Opolu, Sosnowcu, Białymstoku, Wołominie, Piasecznie, Lublinie, Wrocławiu, Bytomiu, Gdyni, Gdańsku, Swarzędzu, Tychach, Krakowie, Łodzi, Milanówku, Zabrzu, Tarnowie, Kaliszu czy Radomiu, Szczecinie i Zielonej Górze. W 2019 roku sieć rozpoczęła sprzedaż online i otworzyła sklep – www.maxizoo.pl. W czerwcu ubiegłego roku Maxi Zoo dołączyło do największego multipartnerskiego Programu Bonusowego w Polsce – PAYBACK. Maxi Zoo jest częścią Grupy Fressnapf, która działa w 11 krajach europejskich, głównie pod szyldem Maxi Zoo, generując rocznie obroty na poziomie 2 mld euro. W każdym ze sklepów można znaleźć w ofercie ponad 6000 produktów znanych firm w przystępnych cenach oraz produkty marek dostępnych wyłącznie w tej sieci (karmy i akcesoria): Premiere, Select Gold, Real Nature czy Dogs Creek.

Filozofia marki i cały koncept biznesowy sieci został oparty na wartościach, u podstaw których leży przekonanie, że „Zwierzęta wzbogacają nasze życie dzień po dniu i to jest to, co nas łączy”. Konsekwentnie realizując tę ideę, sieć prowadzi aktywne działania na rzecz zwierząt. Od początku działalności w Polsce, Maxi Zoo angażuje się w szereg charytatywnych akcji społecznych oraz pomaga bezdomnym zwierzętom. Współpraca ze schroniskami, wolontariat, wsparcie odpowiedzialnej adopcji, współpraca z GOPR, OTOP czy Strażą dla Zwierząt to m.in. główne działania CSR firmy w Polsce.

Promocja „Widoczny w ciemności”

Promocja „Widoczny w ciemności”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *