Jaki rower wybrać, aby zadowolić swoją kobietę?

Czy można podarować ukochanej rower na gwiazdkę? Kto jeździ na rowerze podczas zimy, zapytasz. Przecież o tej porze roku temperatury za oknem spadają poniżej krytyki, a tu jeszcze na prezent rower? Nie popadaj w przesadne zwątpienie. Śnieg może przecież spaść dopiero w lutym, więc taki prezent nie musi od razu lądować w schowku i czekać na swoją kolej.

 

Jesień czuć w pełni, niektóre dni wyjątkowo przypominają te letnie, bo przecież słońce nie słucha nikogo i lubi czasem porządnie przygrzać. W takie dni aż chce się wyjść z domu na wspólną przejażdżkę rowerową, może więc przemyśl co nieco i rozważ rower w swoich planach gwiazdkowych, aby móc cieszyć się chwilą ze swoją ukochaną.

 

Rowery kross damskie mają różne modele, masz więc spory wybór. Przy wyborze kieruj się takimi parametrami jak wzrost wybranki oraz jej waga i budowa ciała. Pomoże Ci to w wyborze odpowiedniego jednośladu. Pamiętaj również, że najważniejszym elementem składowym w rowerze, jest jego rama. To właśnie ona odpowiada w dużej mierze za naszą postawę na rowerze.

Rower na prezent gwiazdkowy

Co prawda do świąt zostało jeszcze sporo czasu, ale możesz już dziś pomyśleć nad wspaniałym prezentem. Bez względu na to, czy potrzebujesz prezentu dla kogoś z rodziny, czy chcesz po prostu sprawić sobie sam przyjemność, pomyśl również o pozostałych korzyściach, jakie płyną z posiadania roweru.

 

Zostańmy przy kobiecych jednośladach, a nuż będziesz potrzebować prezentu dla kogoś z damskiego grona Twoich najbliższych. Rowery kross damskie pod wieloma względami różnią się od tych męskich modeli. Do tych widocznych różnic można zaliczyć kształt ramy, wielkość kół, wygląd kierownicy i siodełka oraz dodatki do roweru (kosz, bagażnik, klakson, dzwonek, przerzutki, odblaski i tak dalej).

 

Rowery kross damskie charakteryzuje lżejsza rama i znacznie mniejsze koła. Różnice są jeszcze bardziej widoczne w wyspecjalizowanych modelach i mogą również obejmować kolorystykę samego roweru. Aby jazda przebiegała bezproblemowo i jak najbardziej komfortowo odstaw na bok sam kolor jednośladu i skup się na rzeczach mających większe znaczenie podczas jazdy, jak np. szerokość kierownicy czy też bagażnik.

Rodzaje damskich rowerów kross

Wiesz już jakie parametry brać pod uwagę przy wyborze odpowiedniego sprzętu. Teraz przedstawię Ci kilka konkretnych rodzajów rowerów kross, dzięki którym będziesz mógł naprawdę zaimponować swojej wybrance.

 

W zależności od tego, do jakich celów będzie wykorzystywany rower, wyróżnić można:

  • rowery przeznaczone do wyczynowej jazdy górskiej – mają tak zaprojektowaną konstrukcję, aby ta umożliwiała bezpieczną i efektywną jazdę po terenach leśnych oraz bezdrożach. Górskie rowery mają grube koła oraz solidną ramę z dodatkowo zamortyzowanym widelcem, który spełni swe zadanie podczas jazdy na urwistych zboczach,
  • jednoślady do jazdy na terenach miejskich – mają duże koła, szerokie siodełko oraz tak zaprojektowaną ramę, aby ta zapewniała komfortowe i bezpieczne przemieszczanie się po mieście. Dodatkowy atut miejskich rowerów to ich stabilny bagażnik oraz przerzutki, a także niekiedy doczepiany do kierownicy koszyk,
  • uniwersalne rowery trekkingowe i crossowe – mają zdecydowanie najbardziej uniwersalną konstrukcję ze wszystkich. Nadają się zarówno do jazdy po mieście, jak i poza nim. Mają podobne cechy i nie różnią się zbytnio od siebie. Jedyną cechą, dzięki której możemy rozróżnić te dwa modele, jest to, że rowery trekkingowe często posiadają jakieś dodatkowe wyposażenie, jak np. bagażnik czy kosz z przodu kierownicy.

 

To tyle. Znasz już konkretne rodzaje damskich rowerów, więc myślę, że będziesz w stanie wybrać wspaniały prezent dla bliskiej osoby. Niekoniecznie na święta, możesz równie dobrze podarować rower na urodziny bądź imieniny. Każda okazja jest dobra na to, aby sprawić komuś radość fajnym prezentem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *