Ile kosztuje terapia uzależnień?

Walka z nałogami bywa bardzo trudna, dlatego najlepiej skorzystać z pomocy fachowców. Mowa tu o terapeutach, którzy najpierw zajmą się analiza problemu, a następnie przygotują terapię mającą pomóc w uporaniu się z tego typu problemami.

Oczywiście nic nie dzieje się samo. Potrzeba jest przede wszystkim chęć osoby uzależnionej, a także właściwe podejście do kolejnych sesji z terapeutą. Niektórzy jednak wątpią w sens takich spotkać. Zasłaniają się oni albo brakiem wiary w umiejętności specjalistów albo brakiem możliwości zapłacenia za terapię. Utrzymują one, że ceny poszczególnych spotkań są po prostu za wysokie.

Rzeczywistość wygląda jednak inaczej. Należy pamiętać o tym, że rynek jest bardzo szeroki i zróżnicowany. Zwłaszcza w dużych miastach, w których realizowane jest leczenie uzależnień. Warszawa to świetny przykład. Zapewnia bowiem dostęp do ogromnej wręcz liczby fachowców, którzy konkurują ze sobą nie tylko pod względem jakości świadczonych usług, ale też ceny. Dzięki temu klienci mają pełną swobodę wyboru.

Ile trzeba zapłacić za pojedynczą sesję w Warszawie?

 

Warto podkreślić, że najważniejsze (a przez to także najdroższe) jest pierwsze spotkanie z terapeutą. To właśnie wtedy przeprowadzana jest bowiem wspomniana wcześniej analiza. Specjalista może zapoznać z pacjentem, a także jego nałogiem. Od tego spotkania zależy przebieg kolejnych sesji. Nie oznacza to jednak, że cena jest w tym przypadku niemożliwie wysoka. 170 złotych za 50-minutowe spotkanie to nie tak wysoka kwota, jak może się wydawać. Zwłaszcza że mowa tutaj o inwestycji w zdrowie własne i najbliższych osób.

Kolejne spotkania są oczywiście tańsze. W ich przypadku stawka wynosi około 130 złotych za 50 minut. Łatwo można dzięki temu policzyć, ile będzie kosztowała standardowa terania w Warszawie. Jej celem zawsze będzie najpierw poznanie własnych słabości, pogodzenie się z nimi, a następnie znalezienie sposobu na skuteczną walkę. Niezależnie od tego, o jakim nałogu jest mowa.

Zawsze najlepszym rozwiązaniem będzie właśnie leczenie uzależnień. Warszawa zapewnia dostęp do wielu cenionych specjalistów, dlatego warto skorzystać z ich wsparcia. Tym bardziej że ceny wcale nie są wygórowane. Szeroki rynek sprawia natomiast, że każdy jest w stanie wybrać terapię, która pod względem finansowym okaże się „do przyjęcia”. Na czymś takim nie warto oszczędzać. Chodzi w końcu o znaczną poprawę jakości codziennego życia. Nie tylko swojego, ale też najbliższych osób, na których uzależnienie także wpływa negatywnie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *