Standy kartonowe, czyli sposób na skuteczną promocję

Standy reklamowe to doskonały sposób na zaprezentowanie danego produktu, wyeksponowanie go i przyciągnięcie uwagi klientów. Najczęściej standy wykorzystywane są w sklepach, nie tylko supermarketach, ale nawet tych lokalnych, a ich zadaniem jest zwrócenie uwagi na promocyjną cenę czy nowy produkt wprowadzony do sklepu.

Zastosowanie standów

W przypadku standów reklamowych najważniejszy jest element graficzny i sposób wykonania. W związku z tym tego rodzaju produkty doskonale sprawdzają się na różnego rodzaju targach, promocjach, pokazach czy w punktach sprzedaży.

 

Narzędzie skutecznej reklamy

Standy reklamowe zazwyczaj wykonane są z kartonu. Tym samym umożliwiają stworzenie doskonale widocznej, a zarazem efektownej reklamy i to niewielkim nakładem finansowym. Możliwości zaprojektowania standów są praktycznie nieograniczone – wystarczy dobry pomysł, który będzie można wcielić w życie. Za popularnością standów przemawia także łatwość ich montażu i demontażu – karton jest bowiem bardzo lekki, toteż bez problemu można go transportować z miejsca na miejsce, a jednocześnie nie trzeba obawiać się o uszkodzenia.

 

Oryginalny sposób na promocję

Konstrukcje standów są rozmaite, często wzbogacone o trójwymiarowe elementy, dzięki czemu jeszcze bardziej przykuwają wzrok i wzbudzają zainteresowanie. Coraz rzadziej korzysta się z prostej konstrukcji o kilku półkach w regularnych kształtach. Obecnie stawia się na oryginalność – nietypowe kształty czy rozmieszczenie półek i dodatkowe elementy, które czynią standy kartonowe jeszcze bardziej niepowtarzalnymi. Dzięki standom można przykuć uwagę klientów, przede wszystkim prezentując im produkt, który dopiero wchodzi na rynek albo zachęcając do skorzystania z atrakcyjnej promocji. Niektóre sklepy korzystają też ze standów w celu wyeksponowania produktów, które cieszą się dużą popularnością – rezygnując z umieszczenia ich na półkach, a zamiast tego wybierając standy, można być pewnym większych zysków, jak również bardziej skutecznej sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *