Komórki macierzyste – prawdziwa rewolucja w medycynie estetycznej!

Temat komórek macierzystych od wielu lat wzbudza bardzo duże zainteresowanie nie tylko wśród specjalistów różnych dziedzin medycyny, lecz także pacjentów na całym świecie. Coraz szersze wykorzystywanie komórek macierzystych w medycynie daje nowe nadzieje w leczeniu wyjątkowo problematycznych schorzeń czy mankamentów urody. Czym są komórki macierzyste i dlaczego warto się nimi zainteresować? Na najważniejsze pytania dotyczące przeszczepu komórek macierzystych odpowiedzieli nam specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie.

Komórki macierzyste w medycynie. Czym są komórki macierzyste?

Komórki macierzyste to w 100% naturalne komórki, które zazwyczaj zostają pozyskane z tłuszczu pacjenta. Wykazują bardzo silne działanie pobudzające tkanki do odnowy, regeneracji i naprawiania wszelkich uszkodzeń związanych m.in. z procesem starzenia skóry. To rewolucyjna technologia w zakresie biomedycyny i medycyny regeneracyjnej, co sprawia, że cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród specjalistów medycyny i pacjentów na całym świecie.

 

Leczenie komórkami macierzystymi – jak można wykorzystać naturalne komórki?

Najpopularniejszą metodą wykorzystania naturalnych komórek macierzystych jest zabieg mezoterapii, czyli ostrzykiwania skóry na wybranym obszarze twarzy lub ciała. W zależności od naszych indywidualnych potrzeb możemy zdecydować się na ostrzykiwanie komórkami macierzystymi twarzy, szyi, dłoni czy dekoltu w celu uzyskania efektu odmłodzenia, bądź też uszkodzonych mięśni, ściegien lub stawów w celu przeprowadzenia małoinwazyjnej naprawy wybranych uszkodzeń ortopedycznych. Innym wariantem jest wzbogacenie komórek tłuszczowych, które następnie zostają poddane zabiegowi lipotransferu w wybranych obszarach twarzy jako wypełniacz. Tłuszcz wzbogacony komórkami macierzystymi ma jeszcze mocniejsze właściwości regeneracyjne, bardzo dobrze przyjmuje się w tkankach i pozwala na naturalne i długotrwałe wypełnienie wybranych obszarów twarzy lub ciała. Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie zaznaczają, że istnieje wiele wskazań medycznych do wykorzystania komórek macierzystych, a liczba schorzeń, w leczeniu których mogą okazać się przydatne, cały czas się wydłuża.

 

Terapia komórkami macierzystymi – efekty

Po terapii z wykorzystaniem własnych komórek macierzystych możemy spodziewać się intensywnej regeneracji miejsca poddanego zabiegowi, wyraźnego efektu odmłodzenia i przywrócenia tkankom ich prawidłowych funkcji, spłycenia zmarszczek i ujędrnienia skóry, a także znaczącej poprawy w funkcjonowaniu układu ruchu i odnowy jego uszkodzonych elementów. Efekty zabiegu zazwyczaj widoczne są po przeprowadzeniu pojedynczej terapii, jednak istnieje możliwość powtórzenia procedury zabiegowej po upływie ok. 6 miesięcy, aby uzyskać mocniejsze i bardziej utrwalone efekty.

 

Przeszczep komórek macierzystych – czy to bezpieczne?

Terapia komórkami macierzystymi jest jak najbardziej bezpieczna i kompatybilna z naszym organizmem. Prawidłowo wykonany zabieg nie naraża pacjenta na niepożądane skutki uboczne. Oczywiście, trzeba wziąć pod uwagę, że po zabiegu mogą pojawić się na skórze ślady po nakłuciach czy drobne siniaczki (w szczególności, gdy zabieg był przeprowadzany metodą mezoterapii), jednak powinny zniknąć dzień lub dwa po zabiegu. We wspomnianej Klinice Miracki zabieg z wykorzystaniem komórek macierzystych jest każdorazowo wykonywany przez doświadczonego lekarza i przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu, dzięki czemu pacjent ma zapewnione odpowiednie bezpieczeństwo podczas zabiegu.

Więcej informacji na temat leczenia komórkami macierzystymi znajdziesz na stronie:

https://klinikamiracki.pl/encyklopedia/komorki-macierzyste/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *