Jak się uczyć języka obcego?

Nauka języka obcego niektórym osobom przychodzi bardzo łatwo, od niektórych wymaga natomiast dużo większego zaangażowania. Niezależnie od tego, czy nauka przychodzi czy szybko, czy też wymaga cięższej pracy, w przypadku nauki języka obcego należy pamiętać o kilku regułach. Efektywność nauki często nie zależy wyłącznie od ilości pracy w nią wkładanej, lecz także od odpowiedniego sposobu przyswajania wiedzy.

  1. Nauka przez skype to rozwiązanie dla osób, którym trudno jest dostosować się do godzin zajęć w szkołach językowych.

  2. Angielski z lektorem pozwala na trwałą i skuteczną naukę.

Po pierwsze, nie tylko słówka

Każdy ze szkoły pamięta wymagające klasówki ze słówek, które wymagały opanowania 50, 100 a czasem więcej nowych słów. Wszyscy zawsze powtarzali, że przyrost słownictwa to podstawowy warunek poszerzania wiedzy językowej. Po części jest to oczywiście prawda, nie można jednak zapominać, że kluczem do sukcesu jest przede wszystkim umiejętność wykorzystania zdobytej wiedzy. Tę z kolei najlepiej ćwiczyć w rozmowie. Angielski online z lektorem wydaje się pod tym względem doskonałym rozwiązaniem. Nie każdy może pozwolić sobie na indywidualny kurs z lektorem w szkole językowej, nie każdej osobie odpowiadają również godziny zajęć grupowych. Nie sposób jednak uczyć się języka bez nauki mówienia w danym języku. Możliwość indywidualnego dostosowania godziny lekcji z lektorem online to rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w świecie zapracowanych i zagonionych osób. Nauka w domu, przed ekranem komputera i tabletu, we właściwej dla ciebie porze to komfort nauki i szansa na osiągnięcie zamierzonego celu.

Dlaczego mówienie jest takie ważne?

Gramatyka i słownictwo to oczywiście te elementy kompetencji językowych, bez których trudno się obejść, natomiast bez umiejętności praktycznego ćwiczenia zdobytej wiedzy, językowe kompetencje stają się martwe. Sztywne reguły gramatyczne pamiętasz tylko chwilę, jeśli nie nauczysz się ich stosować w konkretnych przypadkach. Angielski przez skype ma na celu doprowadzić cię do takiej płynności językowej, w której przestaniesz myśleć o wykorzystywanych konstrukcjach gramatycznych, używać ich będziesz bez zastanawiania się, natomiast absolutnie poprawnie. Rolą lektora jest taka praca z tobą, która doprowadzi cię do sytuacji, w której nie będziesz pamiętał, z jakiej reguły skorzystałeś, po prostu wszystko inne będzie źle brzmieć. Nad takim wyczuciem językowym pracuje się długo, natomiast to właśnie ono jest wyrazem zdobycia odpowiedniego poziomu płynności językowej umożliwiającej swobodną komunikację właściwie w każdej sytuacji. Długookresowy plan nauki z lektorem online pozwoli ci osiągnąć wymarzone efekty.

Poznaj kusy językowe – http://www.kursy24h.pl/oferty/kat_jezykowe/ – naucz się nowego języka.

Jeden komentarz do “Jak się uczyć języka obcego?

  • kursy językowe to super sprawa bo jeśli są małe grupy osobowe to na zajęciach jest czas żeby każdy się wypowiedział po ang 🙂 sprawdźcie sobie kursy w szkole Berlitz, pierwsze zajęcia są darmowe, więc można zobaczyć co i jak 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *