Lista kontrolna zdrowia dla kobiet po 40 roku życia

Wiele kobiet w wieku 40 lat twierdzi, że czują się w kwiecie wieku z większą pewnością siebie niż kiedykolwiek wcześniej. Ale jest to dziesięciolecie, w którym musisz być pro aktywna, jeśli chcesz pozostać w dobrej formie i zdrowiu w średnim wieku.

Obserwuj swoją wagę

Nawet jeśli przez całe 40 lat byłaś szczupła, może się okazać, że przybierać teraz na wadze.
W rzeczywistości dorośli osiągają średnio dodatkową wagę w miarę starzenia się.

Przyrost masy ciała zwiększa ryzyko wielu stanów, w tym wysokiego ciśnienia krwi i cukrzycy.

Kobiety po 40 roku życia są dotknięte spadającymi poziomami hormonów, które zmieniają rozmieszczenie tłuszczu wokół pośladków, ud i brzucha.

„Ale przyrost masy ciała w latach 40-tych nie musi być nieunikniony i można go odwrócić dzięki zwiększonej czujności, aby zapewnić prowadzenie aktywnego trybu życia i zdrową dietę”

Upewnij się, że uzyskujesz kalorie dla Siebie w postaci chudego białka, owoców i warzyw oraz pełnoziarnistych składników, ale nie pomijaj posiłków, ponieważ zachęca to do podjadania i nadmiernego jedzenia.

Książki dla Pań – http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-dla-pan-40/


Regularne ćwiczenia

„Testosteron, hormon, który pomaga utrzymać masę mięśniową, spada w wieku 40 lat, więc dopóki nie rzucisz wyzwania swoim mięśniom, możesz stracić dodatkowe kilogramy masy mięśniowej na dekadę w miarę starzenia się” –

„Ćwiczenia cardio mogą pomóc zrzucić zbędne kilogramy lub utrzymać wagę. Ale także trening siłowy, by budować beztłuszczową tkankę mięśniową „- mówi.

„Jako cel ogólny należy uwzględnić co najmniej 30 minut aktywności fizycznej dziennie i wykonywać ćwiczenia siłowe co najmniej dwa razy w tygodniu”.

 

Zadbaj o Swoją siłę kości

Osteoporoza jest jednym z największych zagrożeń dla zdrowia kobiet w wieku 40 lat, ponieważ rozrzedzenie kości zaczyna być odczuwalne z powodu niższego poziomu hormonów.

Ryzyko związane z osteoporozą u kobiet w wieku średnim wynosi prawie 50%, a u mężczyzn 20%. Około trzech milionów osób ma osteoporozę.

Stan ten można leczyć i istnieją również pozytywne sposoby ograniczenia jego skutków.
Jedz zrównoważoną dietę i wykonuj regularne ćwiczenia obciążeniowe, takie jak szybkie chodzenie.

Wczesna diagnoza jest również ważna i zaleca się prosty skan kości.

Problemy przytłaczają – https://www.poradniki24h.pl/2213/jak-rozwiazac-problemy/ – zyskaj wolność.


Stres i niepokój

Poziom stresu może być wysoki, niezależnie od wieku, ale nie ulega wątpliwości, że kobiety w wieku 40 lat muszą być najwyższymi żonglerami, często równoważąc potrzeby pracy, dzieci i starzejących się rodziców.

„Jednym ze sposobów walki ze stresem i lękiem jest znalezienie czasu dla siebie”

Kobiety w wieku 40 lat muszą dbać o siebie i próbować się zrelaksować.

 

Zdrowe serce

Choroby serca są najczęstszą przyczyną śmierci kobiet w Wielkiej Brytanii.

Choroba serca jest największym zabójcą, więc ważne jest utrzymanie czynników ryzyka choroby wieńcowej na jak najniższym poziomie

Możesz to zrobić będąc niepalącym – palenie jest największym czynnikiem ryzyka chorób serca – i przez utrzymywanie idealnej wagi, przestrzeganie zdrowej diety i regularne ćwiczenia.

Wysoki poziom cholesterolu wiąże się ze zwiększonym ryzykiem chorób serca.

Jeśli masz wysoki poziom cholesterolu, twój lekarz zaleci wycięcie tłustych produktów, szczególnie tłuszczów zwierzęcych, i doradzi, w jaki sposób możesz zmniejszyć wagę, jeśli masz nadwagę.

Badania wykazały, że spożywanie napoju lub jogurtu dziennie lub stosowanie środków do smarowania zawierających sterole roślinne może obniżać poziom cholesterolu.

W niektórych przypadkach można również przepisać statyny w celu obniżenia poziomu cholesterolu.


Ciśnienie krwi

Kobiety w wieku 40 lat są bardziej narażone na wysokie ciśnienie krwi, co może prowadzić do chorób serca i udarów.

Aż 70 procent uderzeń może być bezpośrednio związanych z istniejącym nadciśnieniem.

Umów się, aby twoje ciśnienie krwi zostało sprawdzone, jeśli ta usługa jest dostępna, lub umów się na wizytę ze swoją pielęgniarką w przychodni.

Jeśli twoje ciśnienie krwi jest niższe niż 140/90 mmHG, powinnaś być badana co dwa lata. Jeśli jest wyższa, lub jeśli masz wysoki poziom cholesterolu lub cukrzycę, powinnaś być częściej badana.

Dokonuj zmian w stylu życia, aby obniżyć ciśnienie krwi, takie jak spożywanie mniej soli, spożywanie co najmniej pięciu porcji owoców i warzyw dziennie, utrzymywanie prawidłowej wagi i przestrzeganie zalecanych 14 jednostek alkoholu tygodniowo dla kobiet, jak również ćwicząc regularnie.

Co najważniejsze, nie pal.

 

Badania kontrolne nad rakiem

Ryzyko zachorowania na raka piersi na całe życie jest obecnie jednym z ośmiu dla kobiet, a choroba ta staje się coraz powszechniejsza po 40 roku życia.

W rzeczywistości większość nowotworów piersi (80 procent) występuje u kobiet w wieku powyżej 50 lat.

Głównymi czynnikami ryzyka są: płeć, wiek i związek rodzinny. Jeśli masz krewnego pierwszego stopnia – matkę lub siostrę – z historią raka piersi, powinieneś rozpocząć badania przesiewowe 10 lat przed wiekiem, w którym twój krewny został zdiagnozowany.

Powinieneś zobaczyć swojego lekarza ogólnego, aby to omówić.


Testy wymazu szyjki macicy

Rak szyjki macicy jest 11 najczęstszym nowotworem wśród kobiet w Wielkiej Brytanii, ale badania szyjki macicy oszczędzają w Anglii około 4500 istnień ludzkich rocznie.

Kobiety, które urodziły dzieci, nadal mogą zachorować na raka szyjki macicy, więc nadal ważne jest przeprowadzanie testów wymazu szyjki macicy co trzy lata.

Badanie wykonuje się zwykle, gdy kobieta przechodzi badanie wymazowe lub gdy doświadcza nieregularnych, ciężkich lub bolesnych okresów lub niższego bólu brzucha.

Częstość występowania raka jajnika zwiększa się wraz z wiekiem, szczególnie wśród osób, które nie urodziły dzieci lub urodziły pierwsze dziecko w wieku powyżej 30 lat lub przy pomocy zapłodnienia in vitro.

Jeśli rozwiniesz jakieś niespecyficzne objawy brzuszne bez wyraźnej przyczyny, powinieneś zobaczyć swojego lekarza ogólnego w celu oceny.


Badania oczu

Wzrok ma tendencję do pogarszania się wraz z wiekiem, a kobieta po 40 roku życia powinna mieć regularne badanie wzroku.

Jednym z warunków, które może sprawdzić optyk, jest jaskra. Jest to poważny stan oczu charakteryzujący się wysokim ciśnieniem płynu w gałce ocznej, co może prowadzić do uszkodzenia wzroku i może ostatecznie spowodować ślepotę.

Badanie pH moczu – sprawdź zakwaszenie organizmu.

Bądź samoświadoma

Na koniec, samopoczucie i kontrola samokontroli to pierwszy ważny etap, ponieważ pomoże wykryć objawy, które mogą wskazywać na bardziej znaczące problemy zdrowotne.

Dowiedz się, co jest dla ciebie normalne, zanotuj wszelkie zmiany i skontaktuj się z lekarzem, jeśli nastąpiła jakakolwiek zmiana ogólnego stanu zdrowia, tak aby można było w pełni ocenić objawy.

 

 

Czytaj – czytanie odmładza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *