Jak stać się silniejszą kobietą?

„Wierzę w silne kobiety. Wierzę w kobietę, która potrafi się bronić. Wierzę w kobietę, która nie musi chować się za plecami męża. Wierzę, że jeśli masz problemy, jako kobieta, z którą masz do czynienia, nie grasz ofiary, nie wydajesz się żałosna, nie celujesz palcami. Stoisz i rozdajesz. Stoisz twarzą w twarz z podniesioną głową i nosisz wszechświat w swoim sercu. „- C. JoyBell C.

Silne kobiety mają w sobie pewien klimat i emanują pewnością siebie i asertywnością, gdziekolwiek się znajdują. Większość kobiet mogłaby prawdopodobnie zgodzić się, że lubią być niezależne, pewne siebie, silne psychicznie i fizycznie. Pomimo ról płciowych i konwencji społecznych, kobiety wzrosły ponad oczekiwania innych i poczyniły wielki postęp w pokazaniu światu piękna i siły kobiecości.

Dzisiejsze kobiety są silne, niezależne i nieustraszone. Ich poziom nieustępliwości można dopasować tylko do poziomu ich pasji. W każdym działaniu kobiet emanuje pewnością, asertywnością. Pewność siebie, asertywność to niektóre z wielu cech silnej kobiety.

Karolina Kozioł – producentka, reżyserka, aktywistka stowarzyszenia na rzecz praw człowieka, aktywna członkini UNICEF

Ale droga do stania się silną kobietą nie zawsze jest łatwa. Trudno jest stać się silnym, pewnym siebie i niezależnym. Tak więc, w tych chwilach zwątpienia, patrzymy na kobiety z ultra-sukcesami, takie jak Oprah Winfrey lub Margaret Thatcher, które mają kontrolę nad pracą, życiem, miłością, przyjaciółmi i światową dominacją. Do odważnych kobiet niewątpliwie należy Karolina Kozioł – producentka, reżyserka, aktywistka stowarzyszenia na rzecz praw człowieka, aktywna członkini UNICEF. Młoda kobieta, która nie boi się wyzwań wierzy, w to że można spełniać swoje marzenia. Nieraz udowodniła to w swoich książkach, wywiadach, licznych podróżach. Warto dodać, że autorka Karolina Kozioł postanowiła poznać świat aktorski, i wystąpić w popularnym brytyjskim serialu.
Pochodzącą z Niska – Podwoliny a mieszkającą w Londynie 24-letnią Karolinę Kozioł, wkrótce zobaczymy na szklanym ekranie. Wcieli się w jedną z ról w serialu „Line of Duty”, jednym z najbardziej znanych i popularnych brytyjskich seriali produkowanych przez BBC. Wkrótce wyda swój kolejny reportaż – „
Moja Dzika Syberia”.

Lubimy słuchać, czytać i poznawać historie o silnych kobietach. Wiele na ten temat powstało książek, wiele silnych-bohaterek stały się inspiracją dla młodych kobiet, chociaż nie tylko KOBIET!

Poznaj książki o inteligentnych, odważnych i silnych kobietach

http://www.psychoskok.pl/tag-produktu/ksiazki-o-kobietach/

Jedną z cech silnej kobiety jest postawienie się na pierwszym miejscu.

Łatwo jest zapomnieć o sobie, gdy opiekujesz się innymi. Pierwszym instynktem kobiety jest dawanie siebie innym.  Kobiety nie zawsze pamiętają o swoich potrzebach, na pierwszym miejscu są potrzeby innych. Taka postawa bardzo przygnębia, nie rozwija.

Musicie postawić się na pierwszym miejscu, ponieważ nikt inny nie zrobi tego za Was. Zadbajcie o swoje potrzeby emocjonalne. Dajcie sobie szansę na  sobie miłość, intymność, których przecież każda z Was pragnie. Znajdźcie czas dla siebie. Znajdźcie czas na swoje hobby. Budujcie zdrową relację z samym sobą.

 

Kobieta wykształcona jest pewna siebie – warto pomyśleć o inwestowaniu w siebie po przez szkolenia i kursy – http://www.szkolenia24h.pl/ – skorzystaj z tej możliwości.

 

Zanim dowiesz się, jak stać się silną kobietą, musisz wiedzieć, jak się bronić.

Jedną z najważniejszych zasad stawania się silną kobietą jest NIE poleganie na kimś innym, by się uratować. Wierz w siebie, swoje osiągnięcia i swoje umiejętności. Musisz wierzyć, że posiadasz całą moc w  sobie, aby przynieść pozytywne zmiany w swoim życiu.

Nie czekaj, aż ktoś cię podniesie, gdy będziesz w dołku. Nie czekaj, na czyjąś pomoc. Jeśli grasz ofiarę, ryzykujesz, że inni będą cię w ten sposób postrzegać.

Odpowiedź na obraźliwy komentarz jest jedną z cech silnej kobiety. Ilekroć słyszysz kogoś, kto robi seksistowskie, rasistowskie lub w inny sposób obraźliwe komentarze, nie pozwól mu na to.Nie bój się wyrazić opinii, jak niewłaściwe były ich komentarze.

Rzucenie wyzwania jest jedną z wielu cech silnej kobiety

Silne kobiety to takie, które nie pozwalają sobie na popadanie w stagnację lub samozadowolenie. Zmierz się z każdym dniem, mentalnie i fizycznie. Przesuwaj granice i przełamuj narzucone sobie ograniczenia.

Bądź silną, niezależną kobietą i nie pozwól, aby twój umysł dyktował ci, co możesz, a czego nie możesz. Spróbuj czegoś nowego każdego dnia i ćwicz swój mózg.

 

Aby wiedzieć, jak stać się silną kobietą, musisz wiedzieć, jak zarządzać swoimi finansami

Aby być naprawdę niezależnym, musisz wiedzieć, jak dbać o siebie finansowo. Weź kurs zarządzania pieniędzmi, aby poprawić swoje umiejętności zarządzania pieniędzmi. Naucz się oszczędzać 10-20% swoich dochodów. Buduj budżet co miesiąc, aby pokryć miesięczne wydatki. Załóż własne konto bankowe i kup nieruchomość, aby nie musieć polegać na innych w celu zapewnienia bezpieczeństwa finansowego.

Ustal swoje cele. Stwórz plan i nad nim popracuj. Sukcesu nie można osiągnąć z dnia na dzień. Czeka cię dużo planowania i ciężkiej pracy. Określ, gdzie chcesz być za 10 lat. Pracuj na swój sukces nad małymi krokami każdego dnia, a wkrótce zrozumiesz, że dotarłeś do mety.

Nauka mówienia „nie” jest jedną z najbardziej podziwianych cech silnej kobiety

Od najmłodszych lat kobiety były zachęcane do wyrażania zgody na każdą prośbę. Niezdolność powiedzenia „nie” może spowodować irytację i wyczerpanie. Zamiast martwić się, jak wyjść z obiecanego już zobowiązania, możesz poświęcić czas na doskonalenie swoich osobistych umiejętności.

Szkolenia z asertywności – http://www.szkolenia24h.pl/oferty/kat_interpersonalne/kat2_asertywnosc

Nauka mówienia „nie” może przynieść ci szacunek od otaczających cię osób, a nawet od samego siebie. Wielokrotnie spotykamy osoby, które próbują wykorzystać nas emocjonalnie lub seksualnie. Nie pozwól, aby napaść na twoją osobę np. na tle seksualnym została niezauważona.

Możesz nauczyć się, jak stać się silną kobietą, gdy nie porównujesz siebie z innymi kobietami

Wiemy, że nie powinniśmy porównywać się z innymi. Ale łatwiej powiedzieć niż zrobić. Liczba rzeczy, które możemy porównać z innymi, jest nieskończona. Kiedy koncentrujemy się na innych ludziach, tracimy czas, który moglibyśmy zainwestować w inny sposób. Zamiast więc przeciwstawiać się temu, kim jesteśmy, powinniśmy zaakceptować siebie.

Bądź swoją własną inspiracją. Nie ma powodu, aby być zazdrosnym o to, co inni mają lub mogą zrobić. Wszystkie błędy w twoim życiu sprawiły, że jesteś dzisiaj lepszą osobą. Twoje niedoskonałości sprawiły, że jesteś wyjątkowy. Więc dalej róbcie to, ponieważ nikt nie może zrobić tego lepiej.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *