Czy jesteś sprośny?

Od dłuższego czasu jesteś sam/sama i twój umysł wciąż krąży wokół łóżkowych tematów? Nie tylko ty masz natłok takich myśli. Sprawdź tylko, czy nie przesadzasz ze sprośnością, bo to może wpłynąć na relacje w miejscu pracy, bądź wśród znajomych.

Pikantny dowcip opowiedziany raz na rok wśród dobrych znajomych to żaden problem, ale gdy nagminnie „częstujemy” otoczenie takimi treściami może to okazać się dla nas szkodliwe. Zastanów się zatem nad tym, jak dużo znasz nieprzyzwoitych dowcipów. Jak często opowiadasz je i komu? Czy opowiadasz sprośne kawały w pracy? Uważaj, bo to śliski temat i możesz zostać posądzony/a o seksizm, a nawet molestowanie.

Co oznacza właściwie słowo „sprośny”?
Sprośny według słownika języka polskiego to pozbawiony wstydu, nieprzyzwoity, rozpustny; zbereźny, bezwstydny, lubieżny człowiek.

Pomyśl, czy masz dojrzały umysł, który widzi różnicę między przesadą w danym temacie a zachowaniem umiaru. W tej sprawie to właśnie umiar sprawi, że będziesz wiarygodny/a dla otoczenia. Pomyśl także o tym, czy nie zdarzyła ci się sytuacja z pogranicza molestowania. Czy twoje zachowanie sprawiło komuś dyskomfort?

Co tak naprawdę oznacza słowo „molestowanie”?
Molestowanie (źródło: Wikipedia; łac. molestare, fr. molester drażnić, naprzykrzać się) zachowanie naruszające godność osobistą poprzez natrętne i uporczywe naprzykrzanie się, najczęściej bliskie napastowaniu i nieakceptowane przez społeczeństwo.

Widać już z tego jasno, że granica między sprośnością, a molestowaniem jest bardzo cienka.

Jak sobie poradzić z natłokiem myśli seksualnych? Wśród wielu publikacji najczęściej pojawiają się następujące propozycje:


A oto podpowiedzi dla tych, którzy szukają swojej drugiej połówki: https://www.poradniki24h.pl/844/5-wabikow-faceta/ oraz https://www.poradniki24h.pl/874/5-wabikow-kobiete/


 

Sport.
Wiadomo, ruch to zdrowie, a im intensywniejszy i regularnie stosowany, tym większe przynosi korzyści. Sport niweluje negatywne emocje i te psychiczne i te fizyczne, dlatego na pierwszym miejscu zalecany jest właśnie on.

Książki.
Czytanie pozwala przenieść się w zupełnie inny wymiar. Odrywa myśli od spraw życia codziennego, a także daje sporo miejsca na fantazjowanie. Propozycje wydawnicze są obecnie tak bogate, że każdy znajdzie coś dla siebie. Fantastyka, kryminały, powieści sprawdź ofertę.

Czas na pasje.
Zastanów się nad tym, co cię interesuje, co chciałbyś robić po pracy. Być może nadszedł już czas, aby zapisać się na lekcje rysunku, kurs angielskiego, kurs tańca albo basen. Pasje rozwijają osobowość, a także dają możliwość do nawiązania kontaktu z innymi osobami podzielającymi nasze zainteresowania. To wspaniała okazja, aby kogoś poznać podczas zajęć profesjonalnych, bądź na forach internetowych dla określonych grup.

Wizyta u specjalisty.
Czasami nie ma co zmagać się samemu z problemami, a postawić na profesjonalną pomoc. Psycholog podpowie, jak przepracować kluczowy problem i jak go rozwiązać. To najlepszy i najszybszy sposób na walkę z emocjami.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć. Zastanów się nad tym, ile z nich powiązałeś z jakimś łóżkowym tematem (żadne, wszystkie, połowę). Jak uważasz? Jesteś sprośny?

 

Zdjęcia: pexels.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *